Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo predvsem v zahodnih krajih zmerno do pretežno oblačno, več jasnine pa bo proti vzhodu, kjer bo zjutraj lahko po nekaterih nižinah nekaj megle. Jugozahodnik bo prehodno ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do okoli 6, v zatišnih legah severne Slovenije okoli -2, ob morju 10°C.
7°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
6°C | 12°C
ponedeljek, 27.11.2017
-4°C | 10°C
Opozorila
Četrtek, 23.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
15°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Skupni slovenski kulturni prostor


KULTURA

| |
21.02.2014      12:00
A A

Skupni slovenski kulturni prostorAntonio Banchig se je pogovarjal s predstavnikom Kobariškega muzeja Željkom Cimpričem in predsednikom Fundacije poti miru v Posočju Zdravkom Likarjem. Foto: J. Urbančič
Antonio Banchig se je pogovarjal s predstavnikom Kobariškega muzeja Željkom Cimpričem in predsednikom Fundacije poti mir...
Deli:

V četrtek, 20. februarja 2014,  so se v dvorani Inštituta za slovensko kulturo v Špetru pričeli že sedmi tradicionalni Beneški kulturni dnevi pod geslom Benečija – Posočje: skupni slovenski kulturni prostor.

 

Gosta večera,  predstavnik Kobariškega muzeja Željko Cimprič in predsednik Fundacije Poti miru Zdravko Likar, sta ob letošnji sto letnici začetka prve svetovne vojne obiskovalcem predstavila kobariški ustanovi, ki sta kulturno, socialno in ekonomsko dvignili Posočje ter ga postavili v slovensko in evropsko središče. Pogovor je povezoval Antonio Banchig, dogodek pa so popestrili pevci mešanega pevskega zbora Rečan.

 

Danes se Beneški kulturni dnevi nadaljujejo v Domu Andreja Manfrede v Kobaridu, kjer se bo predsednik Fundacije Poti miru Zdravko Likar pogovarjal s predsednico Inštituta za slovensko kulturo Bruno Dorbolo, arhitektko Donatello Rutar in podpredsednikom Inštituta za slovensko kulturo Giorgiom Banchigom.

 

Tridnevno srečanje se bo zaključilo v nedeljo, 23. februarja, v Kobariškem kulturnem domu s komedijo Beneškega gledališča Hipnoza.

 

Jasmina Urbančič

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.