Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
9°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 17°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Radi bi vam rekli hvala


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA

| |
23.12.2014      15:00
A A

Radi bi vam rekli hvala


V soboto, 20. decembra 2014, so se v Breginju mlajše generacije zahvalile starejšim.


Otroci vrtca in šole Breginj so pripravili prisrčen program. Foto: Marjanca Velišče
Otroci vrtca in šole Breginj so pripravili prisrčen program. Foto: Marjanca Velišče
Deli:

Tudi letos je v Breginju potekalo tradicionalno srečanje »Radi bi vam rekli hvala«, na katerem se mlajše generacije zahvalimo starejši generaciji za vse, kar so storili za nas. Brez dvoma pa je tudi starejša generacija vesela in ponosna, da jim mlajša generacija pripravi tako prisrčno prireditev.

 

Otroci podružnične šole in vrtca Breginj so skupaj z učiteljicami in pod vodstvom Tatjane Terlikar, ki je tudi povezovala program, izdelali vabila, pripravili nepozaben kulturni program in sami spekli sladka darilca za starejše. In kot najlepše darilo je bil v lastni režiji pripravljen program, ki nam je vsem izvabil solze veselja v oči. Zelo ubrano so nam zapele mlade pevke iz Sedla. Očitno pa smo bili vsi skupaj med letom tako pridni, da nas je obiskal tudi dedek Mraz.

 

Vse prisotne v nabito polni dvorani OŠ Breginj je pozdravil župan Občine Kobarid Robert Kavčič, predsednik Krajevne skupnosti Breginj Srečko Gašperut in sekretarka RKS – Območnega združenja Tolmin Marjanca Velišček, ki so vsakoletni soorganizatorji srečanja.

 

Na prireditvi smo izkoristili tudi priložnost izročiti posebno priznanje RK dolgoletni prostovoljki Ivani Rakar, ki je že dolga leta vedno pripravljena pomagati sokrajanom. Še posebej je potrebno pohvaliti predstavnico Krajevne organizacije RK Zinko Školč, ki vsako leto skupaj s pomočnicami poskrbi za pogostitev ter vsem prostovoljcem, ki poskrbijo, da prireditev nemoteno poteka.

 

Ob prijetnem domačem vzdušju je potekalo tako  obujanje starih spominov kot druženje vseh generacij od vnukinj in vnukov do babic in dedkov. 

 

Marjanca Velišček

sekretarka RKS OZ Tolmin
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.10.2017
Danes ni dogodkov.
26.10.2017 | Kultura
Prižgimo lučko pesniku
27.10.2017 | Tečaji in delavnice
Aranžiranje jesenskih ikeban

Bodite prvi pri oddaji mnenja.