Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo spremenljivo oblačno, občasno bodo še nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
15°C | 28°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 27°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
27°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Člani Mkud Kobarid pripravili nekaj povsem ......


KULTURA, DRUŠTVA

| |
14.11.2014      7:40
A A

Člani Mkud Kobarid pripravili nekaj povsem novega


Mladi iz Kobarida so domačemu občinstvu predstavili že šesto gledališko predstavo. Tokrat je bil to Veliki briljantni valček.


Gledališka predstava Veliki briljantni valček v izvedbi Mkud Kobarid. Foto: Gal Stergar
Gledališka predstava Veliki briljantni valček v izvedbi Mkud Kobarid. Foto: Gal Stergar
Deli:

Če ste morda pomislili, da gre za muzikal ste se nekoliko zmotili. Gre za dramo, ki temelji na literarni predlogi Draga Jančarja, mladi pa so jo nekoliko priredili.

 

Zgodovinar Simon Veber (Matej Gabrijelčič) se prebudi v zavodu “Svoboda osvobaja”, kamor je bil prisilno hospitaliziran. V zavodu hranijo njegovo raziskovalno delo, iz česar sklepajo, da simpatizira z osrednjim likom svojih raziskav, poljskim vstajnikom Drohojowskim. Simon kmalu spozna glavnega bolničarja Volodjo (Matej Šarf), doktorico (Manca Raholin), ki vodita? zavod in ostale paciente: Rajka (Luka Uršič), Savla Pavla (Marko Stres), Ljubico (Meta Stergar) in Emanuelo (Petra Volarič). V zavodu ga obiskuje žena Klara (Sara Crivellari), ki je prepričana, da njen mož potrebuje strokovno pomoč, ki ga bo ozdravila alkoholizma in njegovih izpadov. Doktorica je mnenja, da bi pacientom pomagala glasba, zato želi s pomočjo izvedenca za metafore (Staša Volarič) organizirati gala ples v zavodu.

Po pogovoru z doktorico Simon ugotovi, da ga hočejo v zavodu razosebiti in nenazadnje celo pohabiti. To skuša dopovedati svoji ženi, vendar mu ta ne verjame. Simon tako ostane v zavodu, kjer mu nekega usodnega večera Volodja odreže nogo in prevzame oblast nad zavodom. Simon se s pomočjo te “skrajne metode” poistoveti z vstajnikom Drohojovskim, tudi govoriti začne v poljskem jeziku. Volodja in doktorica seveda ne moreta verjeti, da se je to zares zgodilo. Volodja nato tik pred plesom izrabi priložnost in ubije Rajka, nato pa v zavod zapre še izvedenca za metafore in Simonovo ženo Klaro. Ples se nato tudi začne, med plesom pa v zavod prispe skrivnostni pacient, Frederic Chopin, ki zaigra Veliki briljantni valček.

 

Predstava je številčno kobariško občinstvo navdušila s samo interpretacijo celotne drame in suverenostjo ter energijo nastopajočih. Gledalci so lahko med predstavo še dodatno začutili hladno in temačno vzdušje umobolnice s pomočjo igre senc in svetlobe, ki sta jo ustvarila Ian in Gal Stergar.

 

Ker je šlo za dramo, je bil to nek nov veter, ki je zavel med zavesami. Predstava, ki je nebi smeli zamuditi.

 

Mkud Kobarid
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.