Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
8°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
7°C | 21°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

44. novoletno srečanje Slovencev Videmske ......


KULTURA

| |
20.01.2014      15:02
A A

44. novoletno srečanje Slovencev Videmske pokrajine in Posočja


V soboto, 18. januarja 2014, je v Bovcu potekalo 44. novoletno srečanje Slovencev Videmske pokrajine in Posočja.


44. novoletno srečanje Slovencev Videmske pokrajine in Posočja
44. novoletno srečanje Slovencev Videmske pokrajine in Posočja
Deli:

V okviru srečanja so se sestali župani in drugi vabljeni gostje z obeh strani državne meje in spregovorili o čezmejnem daljnovodu Okroglo - Videm, čezmejnih projektih, smučišču Kanin ter obeleževanju 100 letnic prve svetovne vojne.

 

Na osrednjem dogodku je zbrane, v imenu vseh organizatorjev, pozdravil  in nagovoril župan občine Bovec Siniša Germovšek. Sledil je pozdrav slovenskih organizacij Videmske pokrajine, ki sta ga občinstvu prebrali članici Mladih benečanov, Martina Marmai in Angelina Sittaro. Izpostavili sta potrebo po čezmejnem sodelovanju, razširitvi izobraževanja v slovenščini in razvojnem načrtovanju.

 

Slavnostni govornik, predsednik Državnega zbora Republike Slovenije Janko Veber je v svojem nagovoru predstavil glavne naloge, ki si jih je kljub krčenju sredstev zadal Urad vlade Republike Slovenije za Slovence v zamejstvu in po svetu. Poudaril je vlogo slovenske narodne skupnosti pri krepitvi čezmejnih odnosov, tako na političnem kot tudi na kulturnem in gospodarskem področju. Vzdrževanje stalnih stikov in tesnega sodelovanja z matično domovino je po njegovih besedah pomembno in spodbudno vpliva na krepitev slovenske identitete, obenem pa ohranja občutek povezanosti in bližine z domovino.

 

Tudi letos so bila v sklopu novoletnega srečanja podeljena Gujonova priznanja, ki so jih prejeli  Inštitut za slovensko kulturo, župan Občine Naboljet-Ovčja vas Alessandro Oman in profesorica Milena Kožuh.

 

Kulturni program so sooblikovali Mladi Benečani, folklorna skupina Živanit iz Benečije, domači kantavtor Peter della Bianca, Buške Čeče in glasbena skupina Blue Fingers.

 

Uradni del se je zaključil z družabnim delom ob prijetnem klepetu prijateljev z obeh strani meje. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.