Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
15°C | 32°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
32°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

44. novoletno srečanje Slovencev Videmske ......


KULTURA

| |
20.01.2014      15:02
A A

44. novoletno srečanje Slovencev Videmske pokrajine in Posočja


V soboto, 18. januarja 2014, je v Bovcu potekalo 44. novoletno srečanje Slovencev Videmske pokrajine in Posočja.


44. novoletno srečanje Slovencev Videmske pokrajine in Posočja
44. novoletno srečanje Slovencev Videmske pokrajine in Posočja
Deli:

V okviru srečanja so se sestali župani in drugi vabljeni gostje z obeh strani državne meje in spregovorili o čezmejnem daljnovodu Okroglo - Videm, čezmejnih projektih, smučišču Kanin ter obeleževanju 100 letnic prve svetovne vojne.

 

Na osrednjem dogodku je zbrane, v imenu vseh organizatorjev, pozdravil  in nagovoril župan občine Bovec Siniša Germovšek. Sledil je pozdrav slovenskih organizacij Videmske pokrajine, ki sta ga občinstvu prebrali članici Mladih benečanov, Martina Marmai in Angelina Sittaro. Izpostavili sta potrebo po čezmejnem sodelovanju, razširitvi izobraževanja v slovenščini in razvojnem načrtovanju.

 

Slavnostni govornik, predsednik Državnega zbora Republike Slovenije Janko Veber je v svojem nagovoru predstavil glavne naloge, ki si jih je kljub krčenju sredstev zadal Urad vlade Republike Slovenije za Slovence v zamejstvu in po svetu. Poudaril je vlogo slovenske narodne skupnosti pri krepitvi čezmejnih odnosov, tako na političnem kot tudi na kulturnem in gospodarskem področju. Vzdrževanje stalnih stikov in tesnega sodelovanja z matično domovino je po njegovih besedah pomembno in spodbudno vpliva na krepitev slovenske identitete, obenem pa ohranja občutek povezanosti in bližine z domovino.

 

Tudi letos so bila v sklopu novoletnega srečanja podeljena Gujonova priznanja, ki so jih prejeli  Inštitut za slovensko kulturo, župan Občine Naboljet-Ovčja vas Alessandro Oman in profesorica Milena Kožuh.

 

Kulturni program so sooblikovali Mladi Benečani, folklorna skupina Živanit iz Benečije, domači kantavtor Peter della Bianca, Buške Čeče in glasbena skupina Blue Fingers.

 

Uradni del se je zaključil z družabnim delom ob prijetnem klepetu prijateljev z obeh strani meje. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
01.07. - 02.07.2017 | Družabni dogodki
Praznovanje praznika sv. Petra
25.06.2017 | Kultura
Večer pravljic "Pravca za Nježno"
28.06.2017 | Ostalo
Dogodek ob 26.letnici zavzetja "MMP Robič", 28. junij 1991
01.07. - 02.07.2017 | Družabni dogodki
Praznovanje praznika sv. Petra

Bodite prvi pri oddaji mnenja.