Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
16°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
18°C
27°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Sotočje gospodarstva: Reke Soče in reke Inn


GOSPODARSTVO, OBVESTILA

| |
13.05.2015      11:22
A A

Sotočje gospodarstva: Reke Soče in reke Inn


Občina Kobarid si prizadeva navezati stike s podobnimi občinami v Evropi in po svetu. Ena med njimi je tudi Občina Brannenburg na Bavarskem, s katero Občina Kobarid sodeluje že nekaj let. Občini povezuje zgodovina in prav v letih, ki zaznamujejo 100-letnice prve svetovne vojne, so srečanja še pogostejša in odpirajo se priložnosti za sodelovanja tudi na drugih področjih, predvsem gospodarstvu.


Deli:

Slovenija v Nemčijo izvozi preko 20 % svojega celotnega izvoza, od tega skoraj polovico na Bavarsko. Bavarska je za slovensko gospodarstvo izrednega pomena in verjamemo, da bi povezovanje podjetij iz Posočja in Bavarske pripomoglo k še boljšemu sodelovanju in rezultatom.

 

Z namenom pospeševanja gospodarstva v Posočju Občina Kobarid organizira srečanje

gospodarstvenikov iz Posočja z gospodarstveniki iz vzhodne Bavarske, okolice Rosenheima, mesta s 60.000 prebivalci, ki ima dobre povezave v svet in je za naše gospodarstvo pomemben partner. 

 

Dogodek se bo odvijal predvidoma meseca septembra 2015. 

 

Vsem sodelujočim podjetjem bo omogočen neposreden stik s podjetjem na Bavarskem, ki si ga bo podjetje predhodno samo izbralo, zato prosimo, da v priloženem vprašalniku natančno opišete svojo dejavnost, izdelke in storitve. S predhodnim izborom sodelujočih podjetij se potrdi zanimanje in interes sodelovanja.

 

V kolikor vas sodelovanje na srečanju gospodarstvenikov iz Posočja in vzhodne Bavarske zanima nam najkasneje do 22. maja 2015 pošljite izpolnjen vprašalnik (v priponki). Posredovali ga bomo gospodarskim zbornicam v Rosenheimu, ki nam bodo poslale seznam zainteresiranih Bavarskih podjetij, s pomočjo katerega bo omogočena vzpostavitev neposrednega kontakta.

Kontakte Bavarskih podjetij bomo posredovali vsem prijavljenim podjetjem v Posočju.

 

Število udeležencev je omejeno. Pri prijavi se bo upošteval vrstni red prijave, zato se zainteresirani prijavite čim prej. 

 

Predvidena cena udeležbe na omenjenem srečanju znaša 50,00 eur in vključuje avtobusni prevoz iz Posočja do Rosenheima in kosilo.

 

Za dodatna vprašanja smo vam na voljo preko elektronske pošte: obcina@kobarid.si

 

 

 
Priloge:
PDF
vprasalnik_gospodarstevniki.pdf
40559_vprasalnik_gospodarstevniki.pdf (395,9 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
01.07. - 02.07.2017 | Družabni dogodki
Praznovanje praznika sv. Petra
28.06.2017 | Ostalo
Dogodek ob 26.letnici zavzetja "MMP Robič", 28. junij 1991
01.07. - 02.07.2017 | Družabni dogodki
Praznovanje praznika sv. Petra

Bodite prvi pri oddaji mnenja.