Logo MojaObčina.si

Kobarid

DANES
12°C
5°C
JUTRI
6°C
0°C

Z UV žarnicami do čiste vode

V vasi Sužid je bila nameščena UV žarnica za dezinfekcijo vode na Kobariškem. Dela se izvajajo tudi v Livških Ravnah in bodo zaključena predvidoma do konca leta, vodovodno in kanalizacijsko omrežje na Trnovem ob Soči pa je še v fazi izdelave idejne zasnove.

 

»Voda se sicer v zmanjšani meri še vedno klorira, klor pa se postopno ukinja. Trenutno se izvaja monitoring, kar pomeni, da bodo rezultati analiz pokazali ali bo kloriranje v prihodnje še potrebno in v kakšnem obsegu. Investicija v samo namestitev UV žarnice je bila manjša od predvidene in je znašala okoli 4 tisoč evrov. S to namestitvijo bodo stroški za dezinfekcijo vode na letni ravni manjši. Cilj je, da se zagotovi krajanom vodo brez klora. V prihodnjem letu si bomo prizadevali zagotoviti občinska proračunska sredstva za vsaj 3-4 vodovodne sisteme, kjer bi namestili UV žarnice. Katera naselja bodo, pa je odvisno od tehničnih pogojev vodovodnega omrežja.«

- župan Občine Kobarid Marko Matajurc

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi