Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
8°C | 12°C
torek, 24.10.2017
9°C | 15°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
8°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

O STERNTHALU V MUZIKAFEJU


TURIZEM

| |
29.11.2015      12:15
A A

O STERNTHALU V MUZIKAFEJUDeli:
26. 11. 2015 smo člani Zgodovinskega društva Kidričevo v prostorih Muzikafeja na Ptuju izpeljali dogodek, posvečen 100. obletnici avstroogrskega taborišča Sternthal, promociji kraja Kidričevo in njegove zanimive preteklosti. Poleg predavanja smo pripravili tudi razstavo, na kateri si je bilo mogoče ogledati edinstvene eksponate iz Sternthala in Ptuja ter 1. svetovne vojne nasploh. Na ogled so bile tudi fotografije, razglednice in dopisnice z omenjenega območja in iz obravnavanega obdobja. V razpravi, ki je sledila, smo spregovorili o zbirateljstvu in varovanju kulturne dediščine. Posebno pozornost smo posvetili možnostim razvoja turizma na podlagi zgodovinske in kulturne dediščine, ki predstavlja velik razvojni potencial.
Veseli nas, da so se dogodka udeležili tudi predstavniki Pokrajinskega muzeja Ptuj-Ormož, Zgodovinskega arhiva na Ptuju in Knjižnice Ivana Potrča Ptuj. Posebej pa nas je navdušil odziv občinstva, ki nam je vlil energije, da bomo s tovrstnimi aktivnostmi še nadaljevali.
Člani Zgodovinskega društva Kidričevo se zahvaljujemo Stanki in Igorju Benčeviču za sprejem v prijetnem ambientu in pomoč pri organizaciji dogodka.

Radovan Pulko0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.