Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
14°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 33°C
četrtek, 29.06.2017
21°C | 26°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

O STERNTHALU V MUZIKAFEJU


TURIZEM

| |
29.11.2015      12:15
A A

O STERNTHALU V MUZIKAFEJUDeli:
26. 11. 2015 smo člani Zgodovinskega društva Kidričevo v prostorih Muzikafeja na Ptuju izpeljali dogodek, posvečen 100. obletnici avstroogrskega taborišča Sternthal, promociji kraja Kidričevo in njegove zanimive preteklosti. Poleg predavanja smo pripravili tudi razstavo, na kateri si je bilo mogoče ogledati edinstvene eksponate iz Sternthala in Ptuja ter 1. svetovne vojne nasploh. Na ogled so bile tudi fotografije, razglednice in dopisnice z omenjenega območja in iz obravnavanega obdobja. V razpravi, ki je sledila, smo spregovorili o zbirateljstvu in varovanju kulturne dediščine. Posebno pozornost smo posvetili možnostim razvoja turizma na podlagi zgodovinske in kulturne dediščine, ki predstavlja velik razvojni potencial.
Veseli nas, da so se dogodka udeležili tudi predstavniki Pokrajinskega muzeja Ptuj-Ormož, Zgodovinskega arhiva na Ptuju in Knjižnice Ivana Potrča Ptuj. Posebej pa nas je navdušil odziv občinstva, ki nam je vlil energije, da bomo s tovrstnimi aktivnostmi še nadaljevali.
Člani Zgodovinskega društva Kidričevo se zahvaljujemo Stanki in Igorju Benčeviču za sprejem v prijetnem ambientu in pomoč pri organizaciji dogodka.

Radovan Pulko0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.