Logo MojaObčina.si

Kidričevo

JUTRI
24°C
10°C
SRE.
28°C
13°C
Deli
4871

V organizaciji SD Kidričevo je bil izveden zadnji, 6. turnir državnih lig v streljanju z zračnim orožjem

Odlični prostorski pogoji in pripravljenost tekmovalcev so postregli z dobrimi rezultati, predvsem pa finalni dvoboji, ki so bili razburljivi vse do zadnjega strela.

Tekmovanja se je udeležilo 424 strelcev in strelk iz celotne Slovenije.

V soboto je potekal Pokal prijateljstva in državna mladinska liga. Med pionirji je naš član Tadej Kamenšek dosegel 53. mesto. Med mladinci pa so nastopili Ivo Cicmanovič Zimet na 5. mestu s 403,4 krogi, Žan Gojkošek na 16. mestu s 389,9 krogi in Tilen Vuk na 27. mestu s 372,7 krogi. Ekipno so dosegli 7. mesto.

V istem času smo organizirali tudi 4. MINI POKAL KIDRIČEVO za najmlajše strelce in strelke. Tekmovanje je potekalo na našem 10-steznem elektronskem strelišču v Športni dvorani Kidričevo. Tekmovanja se je udeležilo 52 tekmovalcev. Naši mlajši pionirji so posamezno dosegli 2. mesto Alex Kaučevič s 181 krogi, 13. mesto Bogdan Blaž s 162 krogi in 18. mesto Jan Dajčman s 175 krogi. Ekipno so dosegli odlično 3. mesto.

V nedeljo je potekala 1. A in 1. B državna liga v streljanju s standardno zračno puško in zračno pištolo. Nastopilo je 48 ekip, kar pomeni, da je bilo 144 posameznih nastopov, in izvedena sta bila dvakrat finala, katerih se udeleži v kvalifikacijah najboljših osem strelcev in strelk.

Naša ekipa na zračni pištoli je dosegla ekipno 4. mesto, posamezno pa so dosegli 6. mesto Uroš Mohorko s 369 krogi, 10. mesto Mateja Levanič s 364 krogi in 25. mesto Matevž Mohorko s 351 krogi. V skupnem seštevku lige so ekipno na 7. mestu.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi