Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo deloma sončno s popoldansko spremenljivo oblačnostjo. Sredi dneva in popoldne bodo nastale krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
18°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 28°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 30°C
torek, 27.06.2017
16°C | 33°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 33°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 9h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
18°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

»Športno leto« upokojencev iz Cirkovc


ŠPORT

| |
18.03.2015      20:14
A A

»Športno leto« upokojencev iz Cirkovc


Podobno kot je imela Tina Maze odlično sezono, so tudi naši upokojenci lani dosegli tako dobre rezultate, da jih bodo težko kdaj presegli. Moški so v pikadu ekipni državni prvaki, Drago Kmetec je dobil zlato medaljo med posamezniki, zato jim pripada čast, da bi, v kolikor bo odobreno, v Cirkovcah letos septembra gostili državno prvenstvo v pikadu za upokojence. Tudi ženska ekipa je v letu 2014, čeprav jih igra manj in so se lani prvič udeležile prvenstva v pikadu, dosegla solidno 9. mesto od 26 prijavljenih ekip. Klubske prostore krasi več kot 35 pokalov, ki so jih v društvu dosegli v zadnjih 6 letih.


Priprave na državno prvenstvo: Tone Drevenšek, Branko Puklavec, Mirko Puklič, Drago Kmetec, Marjan Rogina, Vinko Peršoh, Jože Bauman
Priprave na državno prvenstvo: Tone Drevenšek, Branko Puklavec, Mirko Puklič, Drago Kmetec, Marjan Rogina, Vinko Peršoh,...
Deli:

Pikado

Ko sem jih obiskala v prostorih društva upokojencev Cirkovce (DU Cirkovce), so ravno trenirali pikado in se pripravljali na državno prvenstvo. Ženske igrajo ob sredah od 17. do 19. ure, moški pa ob istih urah ob ponedeljkih in četrtkih. Smisel je predvsem v druženju. »Pozimi so večeri daljši, naveličaš se televizije, zato je dobro, da se lahko tako dobivamo, se športno razgibamo in poklepetamo,« je povedala Jožica Vogrinc.

Poglejmo njihove ekipne uspehe. V pikadu so moški najprej osvojili zlato medaljo v Vitomarcih na pokrajinskem tekmovanju in se uvrstili na državno tekmovanje. Na tekmovanju v Kanalu ob Soči so zmagali med 16 ekipami, Drago Kmetec je med posamezniki osvojil zlato medaljo, saj je dosegel največ točk. »To je vrhunec našega športnega udejstvovanja, več ne moreš doseči, lahko le še vzdržuješ kondicijo,« je povedal predsednik DU Cirkovce Janko Čelofiga. »Naši člani jemljejo uspeh zelo resno, zato intenzivno trenirajo.«

Zmaga na državnem prvenstvu v pikadu jih je presenetila. »Tja smo šli z mešanimi občutki in nervozni. V prvem metu smo bili zelo uspešni, v naslednjih malo manj, a na srečo je šlo tudi konkurenci slabše. Po skoraj celodnevnem tekmovanju smo bili prvi, to je bilo res presenečenje … Spodbujali so nas navijači, ki smo jih imeli s seboj za en avtobus, na koncu smo pili iz pokala, kot se spodobi,« se spominja Janko.

 

Kegljanje – tipičen šport upokojencev

Sezona kegljanja traja od pomladi do jeseni; takrat uživajo v športnem udejstvovanju na svežem zraku. Pri ženskah je kapetanka ekipe običajno Jožica Vogrinc, pri moških pa Mirko Puklič. Kegljanje trenirajo na kegljišču oz. vadbišču v bližini gostilne Korže, ki so si ga uredili s prostovoljnim delom oz. v lastni režiji. »Kegljanje je lahek šport in dobro se razgibaš pri igranju,« je povedala tajnica društva Marija Dietinger.

Moški kegljajo od leta 2007. Kegljanje je zelo priljubljen šport upokojencev, zato je tukaj na tekmovanjih tudi največja konkurenca. Lani so upokojenci DU Cirkovce dosegli 1. mesto v visečem kegljanju v zahodni ligi (Podravska regija). Sledilo je izbirno tekmovanje v Podgorcih, kjer so bili drugi, zato se žal niso uvrstili dalje. Ženske so v zahodni ligi dosegle odlično 3. mesto.

Kot je povedal predsednik društva Janko Čelofiga, se od 470 članov športno udejstvuje le okoli 60. To želijo okrepiti, zato bodo letos začeli še kolesariti in s tem članom ponudili še eno možnost rekreacije. Načrtujejo, da bi v nekaj letih ob osnovnošolskem zemljišču v Cirkovcah zgradili novo vadbišče za kegljanje in pikado v vseh letnih časih, prirejali pa bi lahko tudi tekmovanja. Želijo si tudi novih članov, ki bi se športno udejstvovali, da bi drugim pokazali, da upokojenci še niso za staro šaro, je v letnem poročilu zapisal športni referent DU Cirkovce Mirko Puklič.

 

Našim športnim upokojencem lahko samo čestitamo za odlične uvrstitve in se jim zahvalimo, da so dober glas o Cirkovcah in občini Kidričevo ponesli širom po Sloveniji. Veliko športne sreče tudi v letošnjem letu!

Nataša Fras Haslinger  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.