Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

jasno
Danes bo povečini sončno, zjutraj bo po nekaterih kotlinah in dolinah megla. Popoldne v hribovitem svetu ni povsem izključena kakšna kratkotrajna ploha ali nevihta. V Vipavski dolini in na Krasu bo prehodno pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 28, na Primorskem do 30 °C.
14°C | 26°C
petek, 19.09.2018
13°C | 26°C
sobota, 21.09.2018
13°C | 29°C
nedelja, 22.09.2018
15°C | 19°C
ponedeljek, 23.09.2018
10°C | 23°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
26°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Planinsko društvo občine Kidričevo – ......


ŠPORT

| |
22.05.2016      22:57
A A

Planinsko društvo občine Kidričevo – planinski izlet na Zasavsko Sveto goroDeli:

V soboto, 21. 5. 2016, smo se z učenci planinskih krožkov OŠ Cirkovce, OŠ Kidričevo in podružnične šole Lovrenc udeležili planinskega pohoda na Zasavsko Sveto goro. Naša pot se je začela v vasi Vače, kjer smo pregledali opremo, se okrepčali in začeli pot proti cilju. Na poti do cilja smo si ogledali še staro sušilnico lanu in vaško situlo.

Po približno dveh urah hoje smo dosegli naš cilj – cerkev na Zasavski Sveti gori. Ogledali smo si okolico cerkve, ki je zelo zanimiva. Nato smo pot nadaljevali do planinskega doma, kjer smo se malo odpočili, okrepčali, uredili planinske dnevnike in se zadovoljni začeli vračati proti našemu izhodišču, vasi Vače, kjer smo si nato ogledali še ostanek fosilne morske obale na Vačah, ki je najlepši v Sloveniji in med najlepšimi na svetu.

Po kratkem ogledu smo se odpravili na avtobus. Nato smo se odpeljali še do vasi Slivna, kjer je GEOSS (geografsko središče Slovenije). Na hitro smo si ogledali staro cerkveno uro in obiskali spomenik. Nato smo se zadovoljni odpeljali proti domu.


Ivan Kojc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI PLANINSKO DRUŠTVO OBČINE KIDRIČEVO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!