Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.04.2018

delno oblačno
Ponoči bo jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 4 do 10 °C.
8°C | 27°C
nedelja, 20.04.2018
11°C | 25°C
ponedeljek, 22.04.2018
10°C | 27°C
torek, 23.04.2018
11°C | 27°C
sreda, 24.04.2018
13°C | 24°C
Opozorila
Petek, 20.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
27°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Planinski izlet za osnovne šole – na Sveti ......


ŠPORT

| |
21.05.2017      14:59
A A

Planinski izlet za osnovne šole – na Sveti Duh po Šturmovi grapiDeli:

V soboto, 20. 5. 2017, smo se kljub napovedi slabega vremena z najbolj vztrajnimi učenci planinskih krožkov OŠ Cirkovce, OŠ Kidričevo in podružnične šole Lovrenc udeležili planinskega pohoda na Sv. Duh na Ostrem vrhu.

Naša pot se je začela na 295 višinskih metrih, pri žagi, ki je vidna tudi s ceste Maribor–Dravograd, malo pod krajem Vurmat. Pot je sprva potekala po makadamski cesti, le-ta pa nas je vodila mimo nekaj hiš raztresenega hribovskega naselja Vurmat. Nato smo prispeli na ozek kolovoz. Nekaj minut zatem smo prečili prvo brv, ki nas je pripeljala na začetek Zrnkove grape. V nadaljevanju smo se ob potoku vzpenjali po deloma spolzki in strmi poti, ki je na enem delu tudi varovana z jeklenico. Nad jeklenico se je pot prehodno položila in se nato strmo nadaljevala proti bolj zaraščenemu terenu. Nato smo prečkali še zadnjo, tretjo brv in nekaj minut zatem prispeli do Virtičevega mlina. Od tukaj naprej se je pot nadaljevala po zložni makadamski cesti mimo ribnika. Ko smo prispeli v vas Sv. Duh na Ostrem vrhu, smo si najprej ogledali center vasi, nad katerim smo zagledali na vrhu cerkev Sv. Duha, do katere smo se nato še povzpeli.

Najmlajši udeleženec tega izleta (iz vrtca Cirkovce) je star komaj 4 leta. Nasmejan in razigran je brez težav prekorakal čez 620 višinskih metrov.

Po ogledu cerkve in sosednje kapelice, kjer smo pozvonili tudi na zvonček želja, smo se po 170 stopnicah spustili do vrtca in podružnične šole Selnica ob Dravi. Naš zadnji postanek je bil v centru vasi pri vaški gostilnici, kjer smo požigosali dnevnike in se okrepčali. Nato sta po nas prispela dva gasilska kombija GZ Kidričevo (GD Šikole in GD Jablane), ki so na tem izletu bili naši prevozniki, za kar se jim seveda iskreno zahvaljujemo, tako društvoma kot prijaznim šoferjem.


Ivan Kojc, vodnik PZS

PD občine Kidričevo
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI PLANINSKO DRUŠTVO OBČINE KIDRIČEVO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


PLANINSKO DRUŠTVO OBČINE KIDRIČEVO
PLANINSKO DRUŠTVO OBČINE KIDRIČEVO
LOVRENC NA DRAVSKEM POLJU 7
Tel:

Bodite prvi pri oddaji mnenja.