Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

jasno
Danes bo povečini sončno, zjutraj bo po nekaterih kotlinah in dolinah megla. Popoldne v hribovitem svetu ni povsem izključena kakšna kratkotrajna ploha ali nevihta. V Vipavski dolini in na Krasu bo prehodno pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 28, na Primorskem do 30 °C.
14°C | 26°C
petek, 19.09.2018
13°C | 26°C
sobota, 21.09.2018
13°C | 29°C
nedelja, 22.09.2018
15°C | 19°C
ponedeljek, 23.09.2018
10°C | 23°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
26°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Kadetske priprave za izbor reprezentance 2016


ŠPORT, DOGODKI, DRUŠTVA, OSTALO

| |
09.11.2016      11:02
A A

Kadetske priprave za izbor reprezentance 2016


Med 29. in 31. 10. 2016 so potekale tradicionalne kadetske priprave, na katere so prišli najboljši strelci te selekcije. Tokrat smo se zbrali v prelepem jesenskem jutru pod severnimi obronki Pohorja, ki nas je kar vabilo v svoje gozdove, obsijane s sončnimi žarki. Vendar pa smo tokrat imeli drugačne načrte. Najprej je sledil sestanek na strelišču SD I. Pohorskega bataljona Ruše, ki je tokrat prvič gostilo te priprave. Tam smo naredili ˝bojni plan˝ za izvedbo programa priprav. Zatem smo se odpravili v hostel, ki se nahaja v mirnem zelenem okolju enega izmed najmlajših mest v Sloveniji v bližini reke Drave. Hostel nam je v času bivanja nudil prostor, kjer smo si lahko ˝napolnili baterije˝ in se primerno odpočili od naporov na strelišču.


Deli:

Letos so se priprav udeležili strelci iz vse Slovenije. Med njimi je bil tudi naš član Ivo Cicmanovič Zimet.
Skupaj s strelci so na pripravah sodelovali tudi njihovi trenerji in predstavniki trenerskega kadra SZS, z naše strani je bil prisoten Gregor Kmetec.
Naravnost čudovito je bilo opazovati napredek strelcev v teh treh dneh pod vodstvom te izjemne ekipe trenerjev, ki je pokazala ogromno znanja o treningu strelstva in izjemen občutek za delo s perspektivnimi mladimi strelci. Pa tudi sami strelci so pokazali zavzetost, discipliniranost in resnost na treningih, po treningih pa so se znali tudi zabavati in sprostiti. Poleg tega pa so se tudi zelo radi družili med sabo.

Na strelišču so dvakrat dnevno izvajali treninge, spoznavali pomen pisanja strelskih dnevnikov in analize tekme, se spoznavali s splošnim in specifičnim ogrevanjem, z razvojem specifične kondicije in ohlajanjem ter umirjanjem po tekmi in treningu. Poudarek pa je bil testiranju strelcev na sistemu Scatt in analizi meritev. Poleg tega pa smo tako na začetku kot tudi na koncu izvedli tekmovanje, kjer so se strelci pomerili med sabo. Večeri pa tudi niso minili brez aktivnosti, saj nas je prvi večer obiskala naša odlična strelka in psihologinja Saša Marija Ratnik, ki je predavala o psihološki pripravi. Drugi večer je Martin Kolar pripravil predavanje in tudi v praksi demonstriral primer splošnega ogrevanja, vaj za ravnotežje in kondicijske priprave. Zadnji večer pa nam je popestril obisk Frančka Gorazda Tirška, dobitnika srebrne olimpijske medalje na POI v Londonu 2012 in POI v Riu 2016. Predstavil nam je svoj šport oziroma disciplino, v kateri si je letos priboril olimpijsko medaljo, svoje življenje, našim mladim strelcem pa je svetoval, na kaj vse naj bodo pozorni pri strelskem športu in kako se ga morajo lotiti.
5 (1 glas)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI STRELSKO DRUŠTVO KIDRIČEVO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!