Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 30.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
15°C | 28°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 24°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
15°C
28°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

»1000 gibov« vsako jutro


ŠPORT, DOGODKI, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
04.05.2016      19:39
A A

»1000 gibov« vsako jutroFoto: Elka
Foto: Elka
Deli:

V maju praznujemo 1. rojstni dan jutranje telovadbe v Kidričevem, ki se izvaja v našem Parku mladosti.

Telovadba »1000 gibov« poteka pod okriljem društva Šola zdravja, ki ima skupine po vsej Sloveniji – projekt poteka že od leta 2006. To vrsto jutranjega gibanja je začel dr. medicine Nikolay Grishin, ki od leta 2002 živi in dela v Ljubljani in je tudi idejni vodja Šole zdravja (več o tem na spletu).

Skupino v Kidričevem je spodbudila in organizirala upokojena medicinska sestra ga. Dora Mihelič, za kar se ji posebej zahvaljujemo, kot tudi organizatorkam ptujske skupine, ki so nas uvedle in naučile 1000 gibov – to je telovadba, ki se izvaja stoje, traja 30 minut in izboljšuje človekovo telesno in psihično stanje. Primerna je za vse generacije, za vsakogar, ki ima zjutraj malo časa in dovolj volje, da si dobro razgiba vse dele telesa. V Kidričevem telovadimo vsak dan ob 8. uri (razen ob nedeljah in praznikih), v vseh letnih časih in ob vsakem vremenu – ne glede na jutranjo temperaturo. V pol ure razgibamo prav vse sklepe – od dlani do podplatov, se naužijemo svežega zraka, na koncu pa se z vso hvaležnostjo obrnemo še k soncu in njegovo energijo ponesemo v svoje srce. Ob sredah vadbo zaključimo z druženjem ob kavici v restavraciji Pan.

Prepoznavni znak Šole zdravja je oranžna barva. Tudi našo skupino boste prepoznali po tem. Ob tej priložnosti se še enkrat zahvaljujemo Občini Kidričevo, ki nam je sponzorirala oranžne majice in jopice iz termoflisa.

Sami lahko največ naredimo za svoje zdravje, zato vabimo vse, ki to lahko, da se pridružijo vadbeni skupini, saj je preprečevanje bolezni temelj Šole zdravja.

Storimo nekaj zase, naredimo korak naprej z vadbo 1000 GIBOV.

Ivanka Gorše
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.