Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 12°C
torek, 24.10.2017
9°C | 15°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo Osnovna šola

1. NOČ BRANJA NA OŠ KIDRIČEVO


OSNOVNA ŠOLA

| |
26.04.2016      9:30
A A

1. NOČ BRANJA NA OŠ KIDRIČEVODeli:

1. NOČ BRANJA

V petek, 22. 4. 2016, so se na OŠ Kidričevo po 16. uri vrstili dogodki, namenjeni otrokom od 4. do 6. razreda, ki so se prijavili, da se bodo do konca tega dneva zabavali in prespali v šoli v okviru Noči branja.

Ob 16. uri smo se vsi prijavljeni učenci zbrali v šoli, kjer smo najprej preverili prisotnost vsakega učenca posebej. Nato smo kovčke in torbe odnesli v razred, kjer smo po večerji spali. Odložili smo jih v razrede razredne stopnje. Obuti in oblečeni smo že čez nekaj minut čakali gospo učiteljico Jano Jerenec, ki nas je popeljala po Kidričevem in nam predstavila ter povedala nekaj več o pomembnosti in preteklosti našega kraja. Sprehodili smo se po turistični poti, imenovani "Po poti zgodovine", do spomenika iz avstro-ogrske vojne in tabel, iz katerih je razviden položaj objektov, ter se ustavili na pokopališču v Kidričevem, kjer je pokopanih več ruskih vojnih ujetnikov, ki so med 1. svetovno vojno preminili v avstro-ogrskem taborišču Sternthal.

Po ogledu smo se vrnili nazaj v šolo. Sledila je malica, ki smo jo pojedli kar na prostem, za sladico pa bonboni, s katerimi smo se posladkali. Na vrsto so prišle delavnice. Učenci smo odšli na delavnice, ki smo si jih izbrali. Izbirali smo med različnimi delavnicami: izdelovanje iz gline, dramatizacija, dokončaj začeto risbo, plesna delavnica, družabne igre in literarna delavnica. Jaz sem odšla najprej na plesno delavnico, nato pa še na delavnico, imenovano dramatizacija. Nato je prišla na vrsto večerja, ki pa smo jo pojedli v jedilnici. Po večerji je bil čas, da se malo umirimo in ob 20. uri nas je obiskala knjižničarka in pravljičarka iz Knjižnice Ivana Potrča na Ptuju, gospa Liljana Klemenčič. Bilo je prav zabavno, ko nam je še pred spanjem povedala veliko novega in nam pokazala približno 300 let staro knjigo, napisano v latinščini. Sledila je priprava na spanje in branje knjig ter druženje do 22. ure, ko pa je vendar bilo potrebno, da zaspimo. Ker so nam pravljice tako všeč, nam je gospa knjižničarka Jasna Medved prebrala pravljico o Dečku, ki ni poznal strahu. Potem pa smo kmalu zaspali. Po prespani noči smo se zjutraj zbudili, zajtrkovali ter polni spominov in doživetij odšli domov.

In tako se je zaključil še en lep dan v šoli, ki ga bomo v spominu označili kot prav poseben dan. Meni je bila najbolj všeč turistična pot, imenovana "PO POTI ZGODOVINE".

                                                                                                                                                                Sanja Krajnc, 6. a  

 

                                                                                                            
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OŠ KIDRIČEVO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


OŠ KIDRIČEVO
OŠ KIDRIČEVO
KAJUHOVA ULICA 10
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.