Logo MojaObčina.si
DANES
6°C
1°C
JUTRI
5°C
-4°C
Oceni objavo

Astronomski dan v okviru dneva dejavnosti

V OŠ Cirkovce smo tudi v letošnjem šolskem letu organizirali astronomske vsebine za vse učence naše šole. Dan dejavnosti smo izvedli v četrtek, 30. marca 2023. Za mlajše je potekal v dopoldanskem času, za starejše učence pa popoldan.

V mali telovadnici so izvajalci postavili planetarij, v katerem smo z zanimanjem prisluhnili zvezdnim in planetarnim zanimivostim ter anekdotam, ki so povezane z imeni zvezd in ozvezdij.

V skupini skafander so izvajali poskuse z ohlajenim ogljikovim dioksidom ter predstavili oblačila  in zgodovino poletov  v vesolje. Učenci so izdelovali tudi rakete, ki so jih izstreljevali na igrišču. Z zanimanjem so spremljali dolžine poletov.

Učenci 8. in 9. razreda so reševali naloge s pomočjo zvezdne karte in poskušali najti pot iz sobe pobega.

Še več zanimivosti smo ujeli v fotografski zapis, ki si ga lahko ogledate na šolski spletni strani.

Jožica Jurgec

Oglejte si tudi