Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, nekaj manj oblačnosti bo v severni Sloveniji. Predvsem v južni polovici bodo občasno možne rahle krajevne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 18, na Primorskem do 21 °C.
9°C | 17°C
sreda, 17.10.2018
10°C | 21°C
četrtek, 18.10.2018
9°C | 21°C
petek, 19.10.2018
10°C | 20°C
sobota, 20.10.2018
8°C | 20°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Soba za paliativno oskrbo bolnika – dostojno ......


PROSTOVOLJSTVO

| |
07.09.2017      14:44
A A

Soba za paliativno oskrbo bolnika – dostojno slovoSkupina, ki je prispevala, da je paliativna soba uspešna zgodba.
Skupina, ki je prispevala, da je paliativna soba uspešna zgodba.
Deli:

Danes je bila v bolnišnici Ptuj na internem oddelku uradno odprta soba za neozdravljivo bolne. Zelo smo veseli, da je pobuda Kluba ptujskih študentov obrodila sadove. Za uresničitev tega je bilo potrebno soglasje vodstva bolnišnice. Iskrena hvala direktorju, ki je ves čas sodeloval od prvega dobrodelnega koncerta v Gimnaziji Ptuj do izvedbe. Koncert so pripravili člani kluba študentov z ONKO SLO društvom Ptuj pod pokroviteljstvom časopisne in radijske hiše Štajerski tednik in Občine Ptuj. Nastopajoči Rok Trkaj s prijateljem in Gal s sestro Severo Gjurin so pričarali nepozaben večer. Prvih 2000 € nam je bila obveza.
Bolnišnica je poskrbela za obnovo prostora in sanitarij ter nekaj opreme. Na srečanju onkoloških bolnikov Ptuj smo od strokovne vodje Jane Kozel izvedeli, da bi potrebovali negovalno posteljo, sicer bo začasno nameščena navadna postelja. Istočasno pa nas je na sestanku odbornik Stanko Zajc obvestil, da lahko naša Krajevna organizacija Rdečega križa Cirkovce dobi negovalno posteljo s prilagojeno nočno omarico. Tako je vse teklo kot v najlepši TV-nadaljevanki.
V enem letu je pobuda Kluba ptujskih študentov obrodila sadove. Sedaj se bodo lahko neozdravljivo bolni ob prisotnosti svojcev in strokovni oskrbi lepše in dostojanstveno poslovili.
Iskrena hvala vsem, ki so pripomogli k temu.

Pavla Veler
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!