Logo MojaObčina.si
JUTRI
5°C
-3°C
ČET.
4°C
0°C
Oceni objavo

3. kvalifikacijski turnir s puško in pištolo na 50 m

Strelsko društvo Kidričevo je prvič na domačem prenovljenem strelišču v Strnišču organiziralo kvalifikacijski turnir s puško in pištolo na 50 m, ki je sicer bil že tretji zapovrstjo. Udeležba tekmovalcev je bila nad pričakovanji, saj se je turnirja udeležilo 68 tekmovalcev iz celotne Slovenije, ki so še lovili normo za nastop na državnem prvenstvu – to bo potekalo avgusta na Pragerskem.
V disciplini pištola člani je dosegel prvo mesto Blaž Kunšek (SD Mrož Velenje) s 537 krogi, drugo mesto je dosegel Boštjan Simonič (SD Jože Kerenčič Miklavž Ormož) s 535 krogi, tretje mesto pa je dosegel Jasmin Beganović (SD Svečina) s 510 krogi. Ekipno so prvo mesto zasedli SD Jože Kerenčič Miklavž Ormož, drugo mesto SK Moris Kočevska Reka, tretje mesto pa SD Kidričevo.

V disciplini puška leže člani je prvo mesto dosegel Rajmond Debevec (SD Olimpija) s 617,6 krogi, drugo mesto Nik Matek (SD Dušan Poženel Rečica) s 601,5 krogi, tretje mesto pa Aleš Pernat (SD Kidričevo) s 600,2 krogi.

V disciplini puška trojni položaj člani je prvo mesto dosegel Rajmond Debevec (SD Olimpija) s 582 krogi, drugo mesto Nik Matek (SD Dušan Poženel Rečica) s 583 krogi, tretje mesto pa Primož Seršen (SD Štefan Kovač Turnišče) s 550 krogi.

V disciplini mladinke leže je dosegla prvo mesto Zoja Kalin (SD Dušan Poženel Rečica) s 605,0 krogi, drugo mesto Sara Slak (SD Grosuplje) s 595,3 krogi tretje mesto pa Tija Šiles (SD Kisovec) s 594,5 krogi.

V disciplini puška trojni položaj mladinke je prvo mesto dosegla Sara Slak (SD Grosuplje) s 569 krogi, drugo mesto Zoja Kalin (SD Dušan Poženel Rečica) s 565 krogi, tretje mesto pa Tija Šiles (SD Kisovec) s 550 krogi.

V disciplini puška kadeti leže je prvo mesto dosegel Gal Potrč (SD 1. Pohorski bataljon Ruše) s 600,0 krogi, drugo mesto Kan Retelj (SD Olimpija) s 599,9 krogi, tretje mesto pa Marko Rašula (SD Olimpija) s 599,0 krogi. Ekipno je prvo mesto doseglo strelsko društvo Olimpija s 1793,1, ki je s tem rezultatom doseglo nov ekipni državni rekord. Drugo mesto je doseglo Strelsko društvo Grosuplje s 1664,8 krogi.

V disciplini puška kadeti trojni položaj je dosegel prvo mesto Marko Rašula (SD Olimpija) s 549 krogi, drugo mesto Florjan Klemenčič (SD 1. Pohorski bataljon Ruše) s 545 krogi ter tretje mesto Maksimiljan Žarič (SD Olimpija) s 535 krogi.

V disciplini puška kadetinje leže je prvo mesto je dosegla Nika Skubic (SD Kisovec) s 610,7 krogi, drugo mesto je dosegla Vita Jakše (SD 1. Pohorski bataljon Ruše) s 604,7 krogi, tretje mesto pa Lana Miuc Zelko (SD 1. Pohorski bataljon Ruše) s 600,4 krogi.

V disciplini puška kadetinje trojni položaj je dosegla prvo mesto Nika Skubic (SD Kisovec) s 575 krogi, drugo mesto je dosegla Vita Jakše (SD 1. Pohorski bataljon Ruše) s 571 krogi, tretje mesto pa je s 552 krogi pripadlo Lani Miuc Zelko (SD 1. Pohorski bataljon Ruše).

 

 

 

Oglejte si tudi