Logo MojaObčina.si
DANES
22°C
15°C
JUTRI
22°C
11°C
Oceni objavo

Kungoški orači tudi letos nadaljevali tradicijo

Že nekaj let zapored se starejši mladinci iz Kungote pri Ptuju v pustnem času zberejo v vaškem domu, kjer pripravijo vse potrebno za etnografski pustni lik »orači« in na pustno soboto krenejo po vasi.

Skupina je sestavljena iz enega pokača, dveh konjev, kurenta, muzikanta, kmeta in Micike. Vaščani so jih vedno zelo veseli in tako druženje skoraj pri vsaki hiši traja in traja. Okrog ene ure so se po stari tradiciji zbrali v gostilni Mlakar, pri Romanu in Milki. Pričakala sta jih z okusnim kosilom, za kar so jima še posebej hvaležni. Svoj obhod v domači vasi so končali zvečer, zaključili pa so ga s plesom in glasbo.

Hvala vam, orači iz Kungote! Z veseljem vas pričakujemo tudi drugo leto.

Suzana Žnider

Oglejte si tudi