Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.07.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, le na severu bo več oblačnosti. Ob meji z Avstrijo ni povsem izključena kakšna ploha ali nevihta. Najnižje jutranje temperature bodo od 14 do 20 stopinj C.
19°C | 32°C
sobota, 22.07.2017
18°C | 34°C
nedelja, 23.07.2017
18°C | 34°C
ponedeljek, 24.07.2017
18°C | 28°C
torek, 25.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Četrtek, 20.7.2017 ob 19h
Do ponedeljka bo po nižinah sredi dneva in popoldne velika toplotna obremenitev.
19°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Mesečne prireditve Zgodovinskega društva ......


KULTURA, DRUŠTVA

| |
14.03.2016      21:29
A A

Mesečne prireditve Zgodovinskega društva KidričevoDeli:

Zgodovinsko društvo Kidričevo že drugo sezono zapored prireja predavanja na teme iz domače in svetovne zgodovine. Kot prvo v tem letu je potekalo predavanje našega člana Viljema Podgorška, ki je spregovoril o Braziliji. Sledilo je predavanje načelnika Muzeja Slovenske vojske, polkovnika Mirana Fišerja, in majorja mag. Zvezdana Markoviča. Predstavila sta nam 1. svetovno vojno, boje na Karpatih in vlogo Slovencev v njih. V marcu je na sporedu predavanje zgodovinarja Saše Radovanoviča o zavezniškem bombardiranju Maribora in Ptuja ob koncu 2. svetovne vojne …

V tekočem letu se vsa predavanja odvijajo na Ptuju v hotelu Mitra vsak zadnji petek v mesecu. Potekala bodo še do konca maja in nato spet od oktobra do decembra. Vabimo vse zainteresirane, da nas obiščejo. Vstop je prost. Vsem tistim, ki ste zamudili prejšnjo sezono, pa sporočamo, da je v pripravi zbornik predavanj Zgodovinskega društva Kidričevo za sezono 2014/15.

Poleg že utečenih predavanj z letošnjim marcem uvajamo še novost. To bodo druženja ob eksponatih. Potekala bodo v knjižnici Osnovne šole Kidričevo vsak tretji četrtek v mesecu s pričetkom ob 18. uri. Na druženjih si bo mogoče ogledati zasebne zbirke naših članov, zbirke drugih zbiralcev, izmenjati izkušnje ter izvedeti marsikaj zanimivega o različnih predmetih, ki so se uporabljali v preteklosti. Vsako izmed druženj bo tematsko obarvano.
Vabljeni vsi, ki zbirate karkoli povezanega s preteklostjo ali bi o naši premični kulturni dediščini radi izvedeli tudi kaj več. Prepričani smo, da bodo tovrstna srečanja zanimiva tudi za šolajočo se mladino. Vabimo njih in tudi njihove učitelje.

mag. Radovan Pulko, prof.,

predsednik Zgodovinskega društva Kidričevo
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
24.07.2017 | Kultura
Ljudska z`godba - Festival Arsana

Bodite prvi pri oddaji mnenja.