Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

pretežno jasno
V notranjosti Slovenije bo oblačno. Občasno bo rosilo ali rahlo deževalo, nad okoli 700 m nad morjem pa rahlo snežilo. Ponoči se bodo rahle padavine umikale proti jugu, od severozahoda se bo pričelo jasniti. Na Primorskem bo delno jasno, pihala bo šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 5, v alpskih dolinah do -3, ob morju okoli 8 °C..
4°C | 10°C
nedelja, 19.11.2017
0°C | 9°C
ponedeljek, 20.11.2017
-3°C | 10°C
torek, 21.11.2017
-0°C | 12°C
sreda, 22.11.2017
3°C | 14°C
Opozorila
Petek, 17.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
10°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Koncert Pihalnega orkestra Talum Kidričevo


KULTURA

| |
11.12.2013      18:04
A A

Koncert Pihalnega orkestra Talum KidričevoDeli:

V predbožičnem času se s svojimi koncerti predstavijo mnogi pihalni orkestri. Tako smo tudi kidričevski godbeniki ob koncu leta 2012 popestrili decembrski čas s tradicionalnim prednovoletnim koncertom.

 

Z glasom Zlatke Lampret, ki je povezovala koncert, se je začel čarobni večer. Zvoki orkestra so tokrat izzveneli z repertoarjem pevskih skladb, ki jih je tudi tokrat skrbno izbral naš maestro, Stefan Garkov. Z nekaj skladbami se je pihalni orkester predstavil sam, nato sta se na odru pridružili vokalistki Natalija Tumpej in Teja Letonja, ki sta kot solistki in v duetu skladbe obogatili še s pevsko noto.

 

Za sladko popestritev smo tokrat v goste povabili vokalno zasedbo Vox Arsana iz Ptuja. Ana Delin, Teja Letonja, Mladen Delin in Samo Ivačič so energičen preplet vokalnega kvarteta, kot lahko preberemo na njihovi spletni strani, in so to vsekakor tudi pokazali na našem koncertu. Velja omeniti, da je njihov član za klaviaturami Tom Hajšek, ki je tudi desna roka našega dirigenta in pomaga pri vodenju vaj orkestra. Vox Arsana se je najprej samostojno predstavila z venčkom slovenskih popevk in znano pesmijo Orion. Ob koncu koncerta pa smo združili moči in skupaj zaključili koncertni večer s skladbama Čez šuštarski most in bigbandovsko različico Just a gigolo.

 

Do zadnjega kotička napolnjena dvorana si je sicer z aplavzom zaslužila še dodatni pesmi, kar pa je nam godbenikom v veliko veselje, saj tako vemo, da je za nami uspešen koncert. Čarobna nedelja, 23. 12. 2012, se je tako končala z nasmehi godbenikov, pevskih gostov in vseh obiskovalcev koncerta v veliki dvorani restavracije Pan.

Srečno v novem letu in se veselimo pomladi, ko se ponovno srečamo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
19.09.2017 | Šport
REKREACIJA V DVORANI
20.11.2017 | Tečaji in delavnice
Božične otroške delavnice z DPD Svoboda Kidričevo
22.11.201 | Turizem
Sklepna delavnica na temo turizma

Bodite prvi pri oddaji mnenja.