Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 17.10.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo na vzhodu zmerno, drugod pretežno oblačno. Predvsem v zahodni polovici Slovenije bodo sprva še občasne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem in v vzhodnih krajih do okoli 20 °C.
12°C | 23°C
četrtek, 18.10.2018
13°C | 25°C
petek, 19.10.2018
12°C | 24°C
sobota, 20.10.2018
8°C | 25°C
nedelja, 21.10.2018
9°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 17.10.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
23°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Spodbujanje turističnih ponudnikov za razvoj ......


TURIZEM

| |
27.06.2018      8:12
A A

Spodbujanje turističnih ponudnikov za razvoj trajnostnih modelovDeli:

Občina Kanal ob Soči, ki je v začetku letošnjega leta vstopila v Zeleno shemo slovenskega turizma, se poteguje za pridobitev znaka SloveniaGreenDestination – zelena destinacija, ki prinaša prednosti predvsem na področju dviga prepoznavnosti in promocije prek nacionalnih in mednarodnih kanalov.V poletnih mesecih bo občina podpisala listino Zelene politike, s katero se bo zavezala k trajnostnemu delovanju in nenehnemu prizadevanju za izboljšave, o čemer bomo prebivalce še posebej obvestili v naslednjih dneh.

 

Dne, 20.6.18 je občina organizirala v Gotski hiši v Kanalu posvet za zasebne ponudnike namestitev ter ponudnike drugih turističnih storitev, produktov, vsebin in sicer na temo trajnostnega razvoja in okoljske ozaveščenosti z naslovom: SPODBUJANJE TURISTIČNIH PONUDNIKOV ZA RAZVOJ TRAJNOSTNIH MODELOV – PRILOŽNOSTI IN IZZIVI TRAJNOSTNEGA RAZVOJA TURIZMA V DESTINACIJI KANAL OB SOČI. Na posvetu se je zbralo 12 ponudnikov. Župan občine Kanal ob Soči je v pozdravnem nagovoru izpostavil, da se je občina z odločitvijo, da vstopi v Zeleno shemo slovenskega turizma, še dodatno zavezala, »da bo spodbujala trajnostno delovanje, združevala trajnostna prizadevanja ter promovirala lokalni značaj in zelene zgodbe«.

 

Na posvetu je bilpredstavljen nacionalni  in certifikacijski program Zelena shema slovenskega turizma, SloveniaGreen.Ker si v občini prizadevamo tudi, da bi spodbudili ponudnike turističnih namestitev v občini, da bi se potegovali za pridobitev katerega od okoljskih znakov,ki so eden od ključnih pogojev za pridobitev znaka SloveniaGreenAccomodation, so bili predstavljeni tudi omenjeni znaki (EU marjetica, EMAS, GreenKey, Green Globe, BioHotels, Travelife) ter primeri dobre prakse pri pridobivanju okoljskih znakov kot npr. butični ekološki hotel St.Daniel na Krasu in Hiše slovenske Istre iz Trušk. Sicer pa smo na posvetupostregli tudi s pomembno informacijo za ponudnike turističnih nastanitev, in sicer, da je sofinanciranje pridobivanja eko znakov za nastanitve, ki jih priznava Zelena Shema slovenskega turizma, možno prek razpisa za spodbujanje uvajanja okoljskih znakov za turistične nastanitve, ki ga je objavilo Ministrstvo za gospodarstvo, razvoj in tehnologijo.V okviru vsebine: Zgodbarjenje kot del turistične ponudbe – Zgodbe s Kanala kot priložnosti za 5* doživetja, je bil predstavljen tudi razpis STO za 5 zvezdična doživetja.

 

Poseben poudarek je bil dan spodbujanju prebivalcev, obiskovalcev in turističnega gospodarstva k okoljsko odgovornemu ravnanju: pri rabi vode, energije, hrupu, svetlobnem onesnaženju, onesnaženju zraka, ravnanju z odpadnimi vodami, ravnanju s trdnimi odpadki, pri izravnavi ogljičnega odtisa) ter spodbujanju pešačenja in kolesarjenja v destinaciji. Predstavljeni so bili primeri dobri prakse, ISKRICE z nasveti, brošure o nasvetih za prebivalstvo.

 

Na koncu so bile prisotnim predstavljene tudi ankete v okviru projekta Zelena destinacija/Greendestination – za prebivalce, obiskovalce in turistično gospodarstvo ter njihov pomen za razvoj turizma v destinaciji. Prisotni so bili povabljeni k izpolnitvi le teh.

Po posvetu so prisotni v splošni razpravi o možnostih razvoja turizma v občini podali več pobud in idej, ki jih bodo pristojne službe proučile in vključile v svoje nadaljnje aktivnosti.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Kanal ob Soči? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Kanal ob Soči
Občina Kanal ob Soči
Trg svobode 23
Tel:(05) 398 12 00
Lokalni časopis Most
Številka: 56
Izšla: 30.06.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2018
Danes ni dogodkov.
20.10.2018 | Ostalo
Odbojkarska tekma
20.10.2018 | Ostalo
Predstava "Vsega je kriv poštar ..."
25.10.2018 | Ostalo
Razstava Avtor meseca
26.10.2018 | Ostalo
Kostanjev piknik
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.