Logo MojaObčina.si

Kanal ob Soči

DANES
8°C
-2°C
JUTRI
6°C
-2°C
Deli
5540

Praznik kostanja v Ligu

V nedeljo, 15. oktobra 2017, je Turistično društvo Kolovrat Lig priredilo že 48. Praznik kostanja. Sončna in topla nedelja je v Lig privabila veliko število obiskovalcev, ki so si lahko ogledali pester in zanimiv program ter se naužili kostanja in drugih lokalnih dobrot. V programu so s pesmijo in igro sodelovali liški otroci, Primož Forte kot Gušto iz Štorije ter člani Gledališkega Društva Kontrada Kanal. V preizkušanju sreče na tomboli so dobitniki prejeli lepe denarne nagrade in nagrade v materialu. Na stojnicah so obiskovalci lahko izbirali med različnimi proizvodi lokalnih pridelovalcev predvsem iz občine Kanal ob Soči. Domače gospodinje so ponujale pecivo iz kostanja in marijaceljski kolač.  Med vsem dogajanjem je bila v šoli na ogled razstava slikarskih del slikarja Adriana Velussija, na kateri je svoje delo predstavljal kar slikar sam. V poznem popoldnevu so se obiskovalci ogreli s plesom ob zvokih ansambla Mladi Dolenjci in v njem vztrajali do poznih nočnih ur.

 

MH

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij