Logo MojaObčina.si

Kanal ob Soči

JUTRI
6°C
0°C
SRE.
2°C
1°C
Deli
5978

Nosilci paraolimpijskih medalj so tekmovali pri nas

Zveza paraplegikov Slovenije je tretji krog lige v streljanju s serijsko zračno puško na 10 m v sezoni 2016/17 ponovno zaupala Društvu paraplegikov severne Primorske. Tekmovanje je že tretje leto zapored za njih v celoti pripravilo in izvedlo Strelsko društvo "Salonit" Anhovo na 10-m polavtomatskem zračnem strelišču v Desklah 1. 2. 2017. Za končne uvrstitve v ligaškem tekmovanju se je pomerilo osem društev paraplegikov iz cele Slovenije z 32 strelci/strelkami v 6 ekipah in posamezno v enotni kategoriji ter posamezno še v kategoriji SH1 ali SH2, glede na vrsto invalidnosti in stopnjo gibalne oviranosti. Med ekipami je zmagala ekipa Društva paraplegikov Prekmurja in Prlekije iz Murske Sobote, med posamezniki v enotni konkurenci pa g. Franc Pinter - Ančo iz Društva paraplegikov Podravja iz Maribora. Drugi rezultati in uvrstitve s tekmovanja so zapisani v biltenu na povezavi, kjer so tudi povezave do objavljenih člankov in fotografij: zveza-paraplegikov.si/arhiv_novic/2017020216481159/(Si/arhiv_novic/2017020216481159/)*,www.drustvo-go-para.si/index.php/sl/novice/item/3741-tretji-krog-strelske-lige-tokrat-na-primorskem(Drustvo-go-para)*,www.drustvo-go-para.si/index.php/sl/fotogalerija/category/38-01-02-2017-tretji-krog-strelske-lige-zps-anhovo(Drustvo-go-para).

 

Mi in vsi prisotni smo bili letos zelo počaščeni in ponosni, saj so na letošnjem tekmovanju nastopali vsi trije najboljši slovenski paraolimpijski strelci, na čelu z go. Veselko Pevec (prejemnico zlate paraolimpijske medalje v Riu 2016), g. Frančkom Gorazdom Tirškom (prejemnikom srebrne paraolimpijske medalje v Riu 2016 in Londonu 2012) in že skoraj našim g. Francem Pintarjem - Ančom (nosilcem že 4 paraolimpijskih medalj, treh zlatih iz Atlante 1996, Sydneyja 2000, Aten 2004 in ene bronaste iz Pekinga 2008).

 

Strelsko društvo "Salonit" Anhovo je prejelo čestitke in pohvale sodelujočih za strokovno in profesionalno izvedbo tekmovanja ter se obenem zahvalilo prisotnim paraolimpijcem tudi s praktičnim darilom. Strelsko društvo "Salonit" Anhovo se iskreno zahvaljuje še DU Deskle - Anhovo in KD Svoboda Deskle za oddajo prostora v Medgeneracijskem centru "Pri Tinci".

 

Mogoče pa se zopet srečamo na istem mestu v naslednji sezoni.

 

                                                                                                                Strelsko društvo "Salonit" Anhovo

                                                                                                                

 Povezave na spletne strani novic in fotografij iz 3. kroga lige ZPS 1. 2. 2017

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.

Henrik Valentinčič 10. 02. 2017

Tistega ki zanima, so tu še manjkajoče povezave do ostalih spletnih strani: http://zveza-paraplegikov.si/arhiv_novic/2017020216481159/ http://www.drustvo-go-para.si/index.php/sl/novice/item/3741-tretji-krog-strelske-lige-tokrat-na-primorskem http://www.drustvo-go-para.si/index.php/sl/fotogalerija/category/38-01-02-2017-tretji-krog-strelske-lige-zps-anhovo Strelski pozdrav. Henrik

Digitalni marketing v Slovenij