Logo MojaObčina.si

Kanal ob Soči

JUTRI
34°C
22°C
SOB.
33°C
17°C
Deli

Koncert Vokalne skupine Liška dekleta

V soboto, 14. oktobra 2017, na predvečer praznika kostanja, je Vokalna skupina Liška dekleta v Kulturnem domu Lig pripravila svoj tradicionalni letni koncert. Dekleta so v goste povabila dve moški zasedbi, in sicer Moški pevski zbor Kazimir Nanut iz Kanala ter Barski oktet iz Barda v Terski Beneški Sloveniji. Vse tri skupine so, vsaka na svoj način, poslušalcem odpele program priredb slovenskih ljudskih, umetnih in tujih pesmi. Večer so zaključili ob prijetnem druženju skupaj s poslušalci. Pevci iz Beneške Slovenije so se strinjali, da bi morali ohranjati in nadaljevati tovrstne stike tako pri nas kot onkraj meje.


Pred koncertom so bila v nekdanji šoli v Ligu postavljena na ogled slikarska dela priznanega umetnika Adriana Velussija.  


MH

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi