Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno. Burja na Primorskem bo oslabela in popoldne ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo okoli 15, ob morju in na Goriškem do 20 °C.
2°C | 19°C
četrtek, 27.09.2018
4°C | 25°C
petek, 28.09.2018
8°C | 28°C
sobota, 29.09.2018
14°C | 21°C
nedelja, 30.09.2018
4°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.9.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
19°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Ko bom velik/a, bom ...


ŠOLSTVO

| |
17.07.2018      11:45
A A

Ko bom velik/a, bom ...foto: arhiv vrtca Deskle
foto: arhiv vrtca Deskle
Deli:

Ko bom velik/a, bom ...
vojak, knjižničarka, zdravnica, slikarka, voznik demperja, delala v bolnišnici, policajka, voznik tovornjaka, učiteljica, vrtal v kamnolomu, gasilka, popravljal čolne.

April je bil v skupini otrok Metulji še posebej zanimiv, saj smo govorili o tem, kaj bi radi postali, ko bomo večji, tako kot naši starši. Prav te smo povabili v vrtec, da so nam prišli predstavit svoj poklic oz. prikazat, kaj počnejo v svoji službi. Za vsak poklic smo si vzeli en dan ali več časa, da smo ga  res dobro spoznali ter se v njem tudi preizkusili. Mogoče bi bil pa ta pravi? Zanimivo, da smo ob koncu vsake predstavitve dobili kar veliko kandidatov, ki bi z veseljem opravljali prav to službo.

Prva je v vrtec prišla mama Nataša Ravnik Franzoni in nam prikazala, kako sestavljajo prav posebne luči, ki se uporabljajo na naftnih ploščadih in jih zato z ladjami pošiljajo na razne konce sveta. Že naslednji dan smo očetu Gorazdu Černuta pomagali v vrtec prinesti kajak in vesla znamke Prijon in si podrobno ogledali njihovo izdelavo ter se kar v igralnici vsedli vanj in poskusili veslati. Obljubili pa smo mu, da bomo enkrat zaveslali tudi po Soči. Nismo pozabili na osebo, ki nas kdaj pa kdaj polepša, to je frizerka in mama Anja Jug. Kot se edino spodobi, smo odšli v njen frizerski salon, kjer smo jo opazovali, kako je strankam umivala in sušila lase, od nje pa tudi mi nismo odšli brez kitk ali barvnega pramena. Seveda imamo v vrtcu tudi vzdrževalca Leona Jerončiča, ki nas je povabil v šolsko delavnico in nam pokazal stroje, ki žagajo, brusijo, pihajo, vrtajo in so nasploh zelo zanimivi.

V sklopu poklicev smo imeli tudi pravi izlet, saj smo se z vlakom peljali v Kanal, kjer smo v sirarnici Karmen pomagali narediti maslo ter imeli pravo malo pokušino mlečnih izdelkov. Sprehodili smo se tudi do Gorenje vasi, saj smo si želeli ogledati tudi, kaj počne mizar. To in še veliko več nam je pokazal Simeon Kodelja. Nadaljevali smo v vrtcu, kamor smo za eno dopoldne povabili tri none slikarke, in sicer: Heleno Stanič, Vando Colja in Mirjam Morenčič. Nekaj svojih umetnin so prinesle s seboj, nekaj pa so jih ustvarjale skupaj z otroki v vrtcu in pri tem spoznale kar nekaj bodočih slikark in slikarjev. V nadaljevanju nas je obiskal tudi oče Marko Bavdaž iz prodajalne gradbenega materiala Apia, s katerim smo se pogovorili o službi prodajalca in skupaj gradili hiše iz kock. Kot zadnjega smo spoznali poklic kuharja, ki nam ga je predstavil kar kuhar iz vrtca, Primoža Kumar, s katerim smo si pripravili kosilo, ki je bilo zato tisti dan še posebej slastno.

Vsem, ki so nam z veseljem predstavili svoje delo in službo, se otroci in strokovne delavke iskreno zahvaljujemo, ker smo sedaj prepričani, da vemo, kaj bomo, ko bomo veliki.


Besedilo: Neža Rutar, vzgojiteljica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Lokalni časopis Most? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Lokalni časopis Most
Trg svobode 23
Tel:(05) 398 12 25
Lokalni časopis Most
Številka: 56
Izšla: 30.06.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
27.09.2018 | Ostalo
Delavnica "Izdelovanje mazil"
29.09.201 | Ostalo
Predelava jabolk
29.09.201 | Ostalo
Predelava jabolk na tržnici Kanal
29.09.2018 | Ostalo
Prihod muzejskega vlaka v Kanal
29.09.2018 | Ostalo
Kanalski odbojkarski velikani
30.09.2018 | Ostalo
Pohod
30.09.2018 | Ostalo
Festival čilija
30.09.2018 | Ostalo
Pohod na Strmo peč (Italija)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.