Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.10.2018

pretežno jasno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno in ponekod po nižinah sprva megleno. V notranjosti Slovenije se bodo občasno pojavljale manjše padavine, deloma plohe. Zapihal bo severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 14, na Primorskem do 18 °C.
12°C | 18°C
ponedeljek, 20.10.2018
10°C | 24°C
torek, 22.10.2018
6°C | 19°C
sreda, 23.10.2018
5°C | 19°C
četrtek, 24.10.2018
9°C | 22°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
18°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Mednarodni dan prostovoljstva


PROSTOVOLJSTVO

| |
12.12.2016      14:31
A A

Mednarodni dan prostovoljstvaFoto: arhiv DU Kanal
Foto: arhiv DU Kanal
Deli:

Društvo   upokojencev Kanal je  5. december -  mednarodni dan prostovoljstva  obeležilo s prireditvijo. Večnamenska dvorana je bila napolnjena do zadnjega kotička. Poleg župana so se je udeležili tudi predstavniki lokalne skupnosti, ravnateljica OŠ in predstavniki donatorjev, predstavniki sosednjih društev upokojencev, poverjeniki društva, prostovoljci projekta Starejši za starejše, pokrajinska koordinatorka in koordinatorka projekta izdelave punčk pri ZDUS, drugi člani društva in številni drugi občani občine Kanal.


V bogatem kulturnem programu, ki so ga izvajali učenci osnovne šole Kanal, je nastopil  tudi pevec Lado Leskovar- ambasador Unicefa, saj je naše društvo vključeno v projekt Unicefa izdelave »Punčk iz cunj«.

Pred vhodom v dvorano je bila postavljena tudi razstava punčk iz cunj, ki jih izdelujejo naše prostovoljke ter punčke, ki jih izdeluje osnovna šola Kanal. Punčke so bile namenjene prodaji oziroma posvojitvi. Izkupiček od prodaje punčk in zbranih prostovoljnih prispevkov je bil namenjen UNICEF - u.


Med prireditvijo, ki je potekala v duhu hvaležnosti in zahval vsem, ki opravljajo prostovoljno delo in se na podlagi vrednot in človečnosti odzovejo na potrebe v družbi.


B
rez prostovoljcev bi bilo življenje bistveno osiromašeno.


Vsi poskušajmo najti prostovoljca v sebi in s prijazno besedo, empatijo in nesebičnem odnosu do sočloveka, obogatimo sočloveka, s tem pa tudi sebe.


Za društvo upokojencev Kanal

Marija Marinič   
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Lokalni časopis Most? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Lokalni časopis Most
Trg svobode 23
Tel:(05) 398 12 25
Lokalni časopis Most
Številka: 56
Izšla: 30.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.