Logo MojaObčina.si

Kanal ob Soči

DANES
28°C
15°C
JUTRI
27°C
14°C
3229

Označba porekla blaga »Idrijska čipka«

PRIOBITEV PRAVICE DO OZNAČEVANJA ČIPK Z OZNAČBO POREKLA BLAGA »IDRIJSKA ČIPKA«

Postopek ocenjevanja čipk, ki klekljaricam omogoča pridobitev pravice do označbe porekla blaga »Idrijska čipka«, bo potekal v marcu 2022.

Odbor za označbo porekla idrijske čipke vabi klekljarice, da čipke in vlogo za oddajo čipk v oceno predložijo do konca februarja 2022, osebno ali po pošti na naslov: Čipkarska šola Idrija, Prelovčeva 2, 5280 Idrija.

Ocenjevanje bo potekalo v skladu s pravili ocenjevanja, ki so objavljena v priročniku »Idrijska čipka geografska označba«. V njem so objavljeni tudi vzorci, po katerih je potrebno sklekljati čipke, ki se predložijo v oceno. Več informacij o postopku in vloga za oddajo čipk v oceno je dostopnih na spletni strani www.idrijskacipka.si/geografska-oznacba-certifikat , preko e-poštnega naslova metka@cipkarskasola.si ali na tel. št. 05 37 34 572. Vlogo lahko dvignete tudi osebo na sedežu Čipkarske šole Idrija.

Poziv

Odbor za označbo porekla idrijske čipke

Metka Fortuna, koordinatorka in predsednica

-------------------------------------------------------

Gimnazija Jurija Vege Idrija – Čipkarska šola Idrija

Odbor za označbo porekla idrijske čipke

Prelovčeva 2, 5280 Idrija

Te.: +386 (0)5 37 34 572

e-pošta: metka@cipkarskasola.si

www.idrijskacipka.si/geografska-oznacba-certifikat

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi