Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
3°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 19°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 9h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
3°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

Prostovoljstvo je tudi zadovoljstvo


DRUŠTVA

| |
14.12.2012      18:29
A A

Prostovoljstvo je tudi zadovoljstvo


Mednarodni dan prostovoljstva, 5. december, je 17. decembra 1985 na zaedanju generalne skupščine razglasila Organizacija združenih narodov. Od takrat se vlade, Združeni narodi in civilnodružbene organizacije pridružujejo prostovoljkam in prostovoljcem iz vsega sveta pri praznovanju mednarodnega dneva prostovoljstva.


Prostovoljke DU Kanal. Foto: DU Kanal
Prostovoljke DU Kanal. Foto: DU Kanal
Deli:

Prostovoljstvo je družbeno koristno brezplačno delo posameznikov, ki s svojim delom, znanjem in izkušnjami prispevajo k izboljšanju kakovosti življenja posameznih članov. V Društvu upokojencev Kanal so na pobudo takratne predsednice društva Sonje Kralj k projektu Starejši za starejše pristopili septembra 2009.

 

Namen projekta je nudenje različnih oblik pomoči občanom, ki so dopolnili 69 let, če jo ti potrebujejo. Projekt izvaja šestnajst prostovoljk in en prostovoljec. Vsi so uspešno opravili izobraževanje o delu v projektu. Program izvajajo vsak v svoji krajevni skupnosti, kjer tudi osebno poznajo ljudi, ki jim je projekt namenjen.

Delo prostovoljcev spremlja in koordinira Marica Bizjak. Prostovoljci na terenu obiščejo starejše občane in občanke in jim najprej predstavijo vsebino projekta. V kolikor privolijo v sodelovanje, izpolnijo anketni list, v katerega se poleg osebnih podatkov vnese tudi oblika pomoči, ki bi jo anketirani želel prejemati. Če prostovoljec meni, da bi za anketirano osebo bila potrebna dodatna pomoč, to v soglasju z občanom posreduje dalje ustrezni službi. Kasnejše sodelovanje pa je zelo različno – odvisno od vitalnosti posameznega upokojenca. Članov, ki jih prostovoljci srečujejo na raznih izletih in pohodih, ni potrebno, da bi jih obiskovali na domu. Tiste, ki jim zdravje ali druge okoliščine ne dopuščajo, da bi se udeleževali družabnih srečanj in dogodkov, pa obiskujejo bolj pogosto. Tem veliko pomeni že obisk, pozdrav, bližina, nasmeh in topel stisk roke. Prostovoljci so pogosto tudi v vlogi svetovalca, ko na podlagi svojih izkušenj in veščin z nasvetom pripomorejo k posamezni odločitvi anketiranca.

 

Peti december je za naše prostovoljce neskončno dolg dan, ki poteka vsak dan, 7 dni na teden, 365 dni na leto.

Ob tej priložnosti se ob Dnevu prostovoljstva zahvaljujemo vsem prostovoljkam in prostovoljcu v društvu: Zdenko Bernik, Marica Bizjak, Erna Blažič, Ljubomira Boltar, Irma Brezavšček, Vera Bucik, Nada Falatov, Ivica Gabrijelčič, Cvetka Jereb, Sonja Kralj, Slavica MarkičMajda Melink, Marta Murovec, Dragica Rolih, Marica Šavli, Cvetka Vidič in Marija Vodičar.

Za vse naše prostovoljce velja rek, ko pomagaš in ko delaš s srcem ugotoviš, da je prostovoljstvo tudi zadovoljstvo.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO UPOKOJENCEV KANAL? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


DRUŠTVO UPOKOJENCEV KANAL
DRUŠTVO UPOKOJENCEV KANAL
GRADNIKOVA ULICA 003
Tel:
Lokalni časopis Most
Številka: 53
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.201 | Ostalo
Izdelava ikeban
24.10.2017 | Ostalo
Prižgimo luč za mir
25.10.2017 | Ostalo
Kogojevi dnevi 2017
27.10.2017 | Ostalo
Kostanjev piknik
27.10.2017 | Ostalo
Otvoritev razstave ročnih del
28.10.201 | Ostalo
Tržni dan
24.10.201 | Ostalo
Izdelava ikeban
24.10.2017 | Ostalo
Prižgimo luč za mir
25.10.2017 | Ostalo
Kogojevi dnevi 2017
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
ČUJEČE POTOVANJE S SARABRAJ - Ranljivi & nepremagljivi
27.10.2017 | Ostalo
Kostanjev piknik

Bodite prvi pri oddaji mnenja.