Logo MojaObčina.si

Kanal ob Soči

DANES
11°C
-4°C
JUTRI
12°C
-3°C
5668

V Ročinju in Plavah z merilniki hitrosti nad prehitre voznike

Kanalska občina je prisluhnila apelom občanov iz naselij Plave in Ročinj, naj se zagotovi boljšo prometno varnost in v ta namen začela z namestitvijo merilnikov hitrosti. Ob zaključku redakcije je bila v teku montaža radarja v Ročinju, ko bodo tam dela zaključena, pa bodo radar montirali še v Plavah. Občinska uprava, ne glede na postavitev merilnikov hitrosti, poziva občane k previdni vožnji. Zakaj je pametno imeti nogo na zavori, pa pove že navedba Agencije RS za varnost prometa na svoji spletni strani. Zapisali so, da »lahko že samo 10 km/h nad omejitvijo hitrosti (50 km/h) pomeni, da se naša pot ustavljanja podaljša kar za 12 m, kar pa je lahko znotraj naselja usodno. Zato je za doseganje večje varnosti v cestnem prometu pomembno, da znotraj naselij in na regionalnih cestah znižamo povprečne hitrosti. Z znižanjem povprečnih hitrosti za samo 1 km/h bi znotraj naselja število prometnih nesreč padlo za 4 %, izven naselja pa za 2 % (rezultati tujih raziskav). Na to, da je počasneje tudi zares varneje, kaže tudi podatek, da je verjetnost smrti pešca ob trku pri hitrosti 50 km/h kar 85-odstotna, pri hitrosti 30 km/h pa se verjetnost, da bo pešec zaradi trka umrl, zmanjša na manj kot 10-odstotkov.« Bodimo torej previdni.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi