Logo MojaObčina.si

Kanal ob Soči

JUTRI
30°C
18°C
SRE.
30°C
17°C
Deli

Pustovanje v Gorenjih Desklah

Že kar nekaj let pustovanje v Gorenjih Desklah bogati dogajanje v vasi.

Tudi letos so se pustne maske v dopoldanskih urah zbrale »na vasi« v Gorenjih Desklah in se skupaj odpravile na pustni sprevod.

Tokrat so se pustne povorke udeležili celo starogrški bogovi in prinesli olimpijskega duha med domačine, Nasa je poslala svoje astronavte in vesoljska bitja, z Madagaskarja so prispeli lemurji, čajanko so pripravili čaji 1001 cvet, Laško pa je poslalo kar svoje steklenice piva. Lepo vreme so priklicali Indijanci, v pustni povorki so sodelovali tudi junaki iz pravljice o Rdeči kapici, risani junaki iz risank Tačke na patrulji in Ledeno kraljestvo, pajki, mucke, čarovnice, zombiji ... Prišle so tudi žabe in odregala svojo plesno točko, v okviru svoje turneje po svetu pa se je v Gorenjih Desklah ustavil še bend 8 šrit in nam zaigral nekaj uspešnic.

Pustarji so obiskali prav vsak dom, vaščani pa so vse lepo sprejeli in s postrežbo in prispevki pokazali, da je pustno rajanje po Gorenjih Desklah še kako dobrodošlo in zaželeno.

Pustovanje se je zaključilo na taborniškem prostoru, kjer je naslednjo soboto sledila tudi pustna osmina.


Besedilo: Barbara Markič Gerbec

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi