Logo MojaObčina.si

Kanal ob Soči

JUTRI
21°C
2°C
SOB.
23°C
3°C
Deli

Podpisano pismo o nameri ustanovitve čezmejnega grozda

Zamisel o ustanovitvi čezmejnega grozda (clustra), ki bo združeval občine z obeh strani meje in bo pomenil možnost skupnega konkretnega sodelovanja na področju turizma, infrastrukture, energetike, kulture, izročil, tradicije .. ter možnost črpanja ali pridobivanja evropskih sredstev, se je porodila na letošnjem tradicionalnem novoletnem srečanju Slovencev VideMske pokrajine in Posočja. 


Župani iz Benečije, Rezije in Železne doline ter nekaterih drugih okoliških občin so pismo o nameri ustanovitve čezmejnega grozda (clustra) podpisali 6. julija letos. V torek, 17. julija, pa so se jim pridružili tudi župan občine Kobarid Robert Kavčič, občine Bovec Valter Mlekuž, občine Tolmin Uroš Brežan in občine Kanal ob Soči Andrej Maffi. 


Besedilo: Nataša Hvala Ivančič

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi