Logo MojaObčina.si
JUTRI
21°C
16°C
TOR.
23°C
16°C
Oceni objavo

GOSTOVANJE FOLKLORNE SKUPINE KAL NAD KANALOM NA FESTIVALU - SLOVENJA V BUDIMPEŠTI

Med 16 in 19. marcem je Folklorna skupina Kal nad Kanalom gostovala na kulturnem festivalu »Slovenija v Budimpešti 2023«. Festival ‘’Slovenija v Budimpešti 2023’’ je potekal v organizaciji  Festivalske hiše Si.in v sodelovanju z Veleposlaništvom Republike Slovenije v Budimpešti in Slovenskim društvom v Budimpešti. Na njem je sodelovalo 26 slovenskih kulturnih društev in preko 500 udeležencev.  Festival je Slovenija v malem in je preplet najrazličnejših zvrsti kulture. V programu prvega festivalskega večera, ki je potekal v tradicionalni madžarski čardi, so gostitelji predstavili del madžarske kulturne dediščine, s svojim programom pa so nastopile številne slovenske skupine. Ta večer se je predstavila tudi Folklorna skupina Kal nad Kanalom. Drugi festivalski dan pa je bil v znamenju nastopov pevskih skupin v cerkvi Sv. Ane in nastopov zborov na ladji na Donavi.
Člani Folklorne skupine Kal nad Kanalom so veseli in ponosni, da so lahko na festivalu predstavili delček izročila naših krajev.

 

Oglejte si tudi