Logo MojaObčina.si
DANES
24°C
9°C
JUTRI
25°C
12°C
Oceni objavo

Na Jesenicah vrata odprla Fajdigova ambulanta

Danes, 20.5.2021, so na Jesenicah uradno odprli brezplačno ambulanto za ljudi brez urejenega zdravstvenega zavarovanja. Svoje prostore je dobila v Zdravstvenem domu Jesenice, odprta pa bo ob torkih od 17. do 19. ure.

Na Jesenicah se je danes odprla Fajdigova ambulanta, brezplačna ambulanta za ljudi brez urejenega zdravstvenega zavarovanja. Prostore zanjo so s podporo Občine Jesenice odstopili v Zdravstvenem domu Jesenice, z vhodom za avtobusno postajo ob glavni cesti. Odprta bo ob torkih od 17. do 19. ure, v njej pa bodo zdravniki in ostali medicinski kader pacientom brez zdravstvenega zavarovanja pomagali prostovoljno. Odprtja so se poleg predsednika društva Fajdigova ambulanta Tomaža Krišlja udeležili tudi župan občine Jesenice Blaž Račič, direktor ZD Jesenice prim. Saša Letonja, direktor Osnovnega zdravstva Gorenjske Jože Veternik in zdravnica prostovoljka Aleksandra Müllner.

Gre za drugo Fajdigovo ambulanto na Gorenjskem, medtem ko je bila prva odprta leta 2017 v Kranju. Predsednik društva Fajdigova ambulanta Tomaž Krišelj je ob odprtju povedal, da je na Gorenjskem trenutno čez 900 oseb brez urejenega zdravstvenega zavarovanja, v kranjsko ambulanto pa je hodilo tudi kar nekaj pacientov z Jesenic in okolice, zato je odprtje druge ambulante na Jesenicah smiselno. Župan Blaž Račič je ob odprtju jeseniške Fajdigove ambulante izrazil svoje zadovoljstvo, da se bomo lahko tudi na ta način še bolj približali najranljivejšim skupinam z ustrezno zdravstveno podporo ter se hkrati zahvalil društvu in zdravnikom prostovoljcem, ki bodo za paciente skrbeli prostovoljno.

Fajdigova ambulanta na Jesenicah bo z delovanjem pričela že naslednji torek, predhodna najava pacientov pa ni potrebna.

Oglejte si tudi