Logo MojaObčina.si

Jesenice

JUTRI
24°C
10°C
ČE.
22°C
14°C
Deli
9165

Čas nakupovanja ranljivih skupin podaljšan za eno uro

Vlada Republike Slovenije je na sobotni dopisni seji dopolnila Odlok o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji.

V odloku se 2. odstavek 2.a člen dopolnjuje tako, da se glasi: »(2) V prodajalnah z živili lahko nakup v času od 8.00 do 10.00 ure opravijo izključno ranljive skupine (npr. invalidi, upokojenci, nosečnice) ter zadnjo uro delovnega časa prodajalne. Upokojenci lahko opravijo nakup samo v tem času.«.

To pomeni, da lahko izključno ranljive skupine (invalidi, upokojenci, nosečnice), poleg že veljavnega nakupovanja med 8.00 in 10.00, sedaj nakupujejo tudi v zadnji uri delovnega časa prodajalne z živili.

Odlok je začel veljati v soboto, 4. aprila 2020.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi