Logo MojaObčina.si

Jesenice

DANES
30°C
11°C
JUTRI
29°C
13°C
4111

O povišanju cene ogrevanja

V preteklih dneh so Jeseničani v svoje poštne predalnike prejeli položnice podjetja Enos OTE za plačilo stroškov ogrevanja za mesec oktober, ki so v primerjavi s položnicami za lanski oktober bistveno višje. O predvidenem povišanju smo občane želeli obvestiti in jih nanj pripraviti že s predhodno objavljenima člankoma v Jeseniških novicah (JN št. 18/2021 in JN št. 19/2021), zavedamo pa se, da je zvišanje cene še vedno marsikoga presenetilo, kar je razvidno iz odziva, ki ga s strani občanov prejemamo na Občini in tudi v podjetju Enos OTE.

Glavni razlog za višanje cene je zviševanje cene zemeljskega plina in cene emisijskih kuponov na globalni ravni, zaradi česar se bo cena ogrevanja povišala povsod, ne le na Jesenicah, vseeno pa se na Občini Jesenice stiske občanov zaradi visoke cene ogrevanja dobro zavedamo. Žal sledijo zimski meseci s še nižjimi temperaturami, ko je pričakovati še višje položnice. Zato v okviru veljavnih pravnih podlag in določil obstoječega (zavezujočega) koncesijskega razmerja že iščemo morebitni način, ki bi omogočil vsaj delno znižanje stroškov ogrevanja. Smo v kontaktu s podjetjem Enos OTE glede potencialnih "rezerv" oziroma manevrskega prostora pri ceni, ki bi lahko omogočil znižanje cene za končne uporabnike, v naslednjem tednu je s predstavniki podjetja na to temo sklican dodatni sestanek. Hkrati pa smo tudi pozvali državo k izvedbi razpoložljivih ukrepov za ustreznejšo regulacijo cen energentov na državni ravni in za pomoč ranljivejšim skupinam prebivalstva. Kot je županu Blažu Račiču med drugim pojasnil državni sekretar na Ministrstvu za infrastrukturo, so na ministrstvu proučili različne možnosti, pri čemer ugotavljajo, da država pomoč lahko zagotovi le v obliki energetskih vavčerjev, za kar se pripravlja zakonska podlaga na Ministrstvu za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti.

O morebitnih dodatnih rešitvah bomo občane sproti obveščali.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi