Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Na 14. Viridin pohod


TURIZEM, OBVESTILA

| |
28.03.2014      23:19
A A

Na 14. Viridin pohodIzletnišk turizem Okorn, Pristava nad Stično
Izletnišk turizem Okorn, Pristava nad Stično
Deli:

V Ivankino goro ste vabljeni vsi, od daleč in blizu, zato, da spoznate lepote neokrnjene narave v Krajevni skupnosti Metnaj. Že Virida Visconti je vedela, kje je lepo. Na dolenjskem, natančneje pri Ivanki. Ivanka je bila dobra prijateljica Viride Visconti.  Dobrotnica stiškega samostana je živela v lovskem gradu, na Pristavi nad Stično. Anekdota nam govori o gospe s Pristave, katera je po svoji smrti podarila cekine za izgradnjo samostana, zato torej dobortnica

 

Spomin na Virido VIsconti vsako leto oživi, ko imamo pohod. Njej v čast so člani krajevne skupnosti poimenovali pohod, kateri vodi skozi vseh 10 vasi KS Metnaj. Organiziran je vsako zadnjo nedeljo v mesecu Marcu. Torej,

vljudno vabljeni 30.3.2014 ob 8:30 na zbirno mesto v Mekinje nad Stično, od koder se podamo v Metnaj, ter nato v Drmožnik in nadaljujemo pot skozi ostale vasi KS Metnaj proti našemu končnemu cilju, Pristavi nad Stično. Zaključek pohoda bo na Izletniškem turizmu Okorn.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!