Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.07.2018

jasno
Popoldne bo povečini sončno. Ponekod bo pihal severozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 27 do 32 °C.
16°C | 31°C
četrtek, 19.07.2018
15°C | 31°C
petek, 20.07.2018
16°C | 30°C
sobota, 21.07.2018
17°C | 28°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 18.7.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Višnja Gora cilj 2. etape Kolesarske dirke ......


ŠPORT, OBČINSKE, OBVESTILA

| |
11.06.2013      10:46
A A

Višnja Gora cilj 2. etape Kolesarske dirke po SlovenijiFranci Škerlj  (prvi z leve)
Franci Škerlj (prvi z leve)
Deli:

 

V četrtek, 13. junija se začenja jubilejna 20. kolesarska Dirka po Sloveniji in že naslednji dan, 14. junija se bo kolesarska elita vozila po naših krajih.

 

»Proga je sestavljena podobno, kot je bila leta 2011. Prvi dan kronometer v Ljubljani. Ta bo nekoliko daljši kot leta 2011, a krajši kot lani,« je na predstavitvi trase dejal prvi mož te dirke Bogdan Fink.

 

Etape na dirki po Sloveniji
1. etapa, 13. junij 2013:
 Ljubljana (posamični kronometer) 8,8 km
2. etapa, 14. junij 2013: Kočevje – Višnja Gora 171,3 km
3. etapa, 15. junij 2013: Škofja Loka – Vršič 170 km
4. etapa, 16. junij 2013: Brežice – Novo mesto 153,4 km
Skupaj: 4 etape in 503,5 km

Naša edina etapna preizkušnja tako že praznuje okroglo obletnico. V vseh teh letih pa so kolesarji skupaj prevozili 16171 kilometrov s povprečno hitrostjo 38,5 km/h. Letos bodo tej številki dodali 503,5 km. Dirka bo tokrat na sporedu od 13. do 16. junija. Štiridnevni format dirkanja se tako nadaljuje. Vse skupaj pa se bo začelo tam, kjer se je lani končalo. S kronometrom na ljubljanskih ulicah. Le da bo tokratna vožnja na čas precej krajša, saj bo dolga »zgolj « 8,8 kilometra. Lani se je zmage v kronometru veselil Kristjan Koren, končne zmage pa prav v Ljubljani Jani Brajkovič.

 

Naslednji dan bo etapa od Kočevja do Višnje Gore. Ta bo dolga 171,3 kilometra. Etapa bo kar nekaj časa potekala po  območju občine Ivančna Gorica, kar bo kolesarskim navdušencem  omogočilo, da si del dirke ogledajo v živo kar z domačega praga. Najbolj zanimivo  bo v Višnji Gori, kjer bo  zaključek druge etape dirke, dogajanje pa naj bi se predvidoma odvijalo po 15.uri.   Priprave v Višnji Gori so se že začele. Zagotovo  bodo postavili  stojnico Mestnega kopališča in TD Višnja Gora, kjer bo na voljo promocijski material, spominki in predstavitev prve turistične karte mesta Višnja Gora in KS Višnja Gora.

 

Kraljevska etapa pa bo na sporedu v soboto, 15. Junija. Kolesarji se bodo na pot podali v Škofji Loki, kjer je bil cilj lanske kraljevske etape, cilj pa bo na Vršiču, ki se vrača v traso dirke po Sloveniji.

Etapa bo dolga 170 kilometrov. Po enoletnem premoru se kot mesto, ki bo gostilo cilj slovenske preizkušnje vrača Novo mesto. V dolenjski prestolnici bo cilj četrte, 153,4 kilometra dolge etape, ki se bo sicer začela v Brežicah. Novo mesto do zdaj cilja ni gostilo samo dvakrat. Tokrat bo prihod na tradicionalni cilj na mestnem trgu z druge strani.

Na jubilejni 20. kolesarski dirki Po Sloveniji bo nastopilo petnajst ekip, od tega dve Pro Tour. Kot je to že praksa zadnjih let, bodo od slovenskih ekip nastopili Adria Mobil, Sava in Radenska.

 

Na uvodni dan se bodo s kronometrom spopadli tudi rekreativci. Posebni gost bo nekdanji odlični kolesar, 72-letni Franci Škerlj iz Grosuplja.  Škerlj, ki je leta 1968 za Jugoslavijo nastopil na olimpijskih igrah v Ciudad de Mexicu, kjer je v kronometru na 100 km osvojil 16. mesto, se že veseli 13. junija in Hervisovega rekreativnega kronometra, na katerem je doslej nastopil že dvakrat. 

 

Traso dirke si lahko ogledate na  povezavi: http://www.siol.net/sportal/kolesarstvo/po_sloveniji/etape/2013/05/2_etapa.aspx
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!