Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Nastajale bodo krajevne padavine, deloma kot plohe ali nevihte, ki jih bo več na zahodu. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo 26 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 26°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 26°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Tek po Lavričevi poti dobro obiskan


ŠPORT, TURIZEM, OBČINSKE, DOGODKI

| |
26.09.2014      16:31
A A

Tek po Lavričevi poti dobro obiskanDeli:

Planinsko društvo Šentvid pri Stični je v sodelovanju z Občino Ivančna Gorica minulo nedeljo priredila že 16. tek po Lavričevi poti, ki je izletniško točko Gradišče nad Stično tokrat presenetil s toplim in sončnim vremenom. Tek že več let poteka v okviru akcije Slovenija teče – olimpijski teki 2014 in v okviru Teki Dolenjske 2014 za Pokal Dolenjskega lista. 


Teka se je letos udeležilo skoraj 150 udeležencev, ki so se pomerili na 330 m, 660 m, 990 m, 3 km in 10 km dolgi progi. Na zahtevni 10-kilometrski progi se je teka udeležilo 107 tekačev, izmed katerih je prepričljivo slavil Višnjan Toni Habjan (AD Hitrost), s časom 38:50 min. Za njim sta pritekla Matej Uhan (DTP Trebnje) in klubski kolega Bojan Vidmar. V ženski kategoriji je ponovno zmagalaNovomeščanka Marjeta Stržinar s časom natanko 50:00 min, druga je bila Tina Leščanec iz Metlike, tretja pa Marjeta Plahuta iz Atletskega kluba Radeče. 


Rekreativci so se pomerili tudi na krajši, 3 km dolgi progi, otroci pa so tekli na krajših razdaljah do enega kilometra. Na svoj račun so prišli tudi pohodniki, ki so se sprehodili okoli Gradišča, od koder se je razprostiral prekrasen razgled na nižje ležeče kraje v naši občini. 

Na zaključku je vse prisotne pozdravil tudi župan Občine Ivančna Gorica Dušan Strnad, ki je najboljšim tekačem podelil pokale, medalje in spominska darila. Ob koncu je Strnad vse udeležence povabil, da se morda za trening preizkusijo tudi malo daljši trasi okrog občine Ivančna Gorica in sicer po Krožni poti Prijetno domače, ki je dolga približno 115 kilometrov. 


Vir (tekst in foto): http://www.ivancna-gorica.si/aktualno/?id=4559
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!