Logo MojaObčina.si

Ivančna Gorica

JUTRI
31°C
18°C
TOR.
32°C
18°C
2681

SVIŠevi starejši dečki B državni podprvaki, člani do četrtega mesta v pokalu Slovenije

Tudi v končani sezoni 2018/19 je Rokometni klub SVIŠ Ivančna Gorica pri vrhu slovenskega rokometa v različnih kategorijah. Največja uspeha sezone sta zagotovo 2. mesto, in s tem naslov državnih podprvakov, letnika 2005 in mlajši (starejši dečki B) in 4. mesto članske ekipe v slovenskem pokalnem tekmovanju. K temu dodamo še zagotovitev igranja ivanške mladinske ekipe med slovensko rokometno elito.

Lep uspeh je dosegla generacija letnik 2005 in mlajši, ki jo vodita trener Uroš Šparl in pomočnik Gašper Mamilovič. Fantje, ki nastopajo v kategoriji Starejši dečki B, so v predzadnjem majskem vikendu zastopali SVIŠeve barve na zaključnem turnirju najboljših štirih ekip v Sloveniji. Fantje so se na ta turnir uvrstili zgolj z enim porazom in dosegli kar triindvajset zmag. Dobro tekmovalno formo so prenesli tudi na turnir, kjer so v polfinalu premagali RK Gorenje Velenje. V finalnem dvoboju pa so morali priznati premoč ekipi RK Celje Pivovarna Laško. Tako so naši fantje osvojili srebrno medaljo in naziv državnih podprvakov Slovenije. Ekipa, ki je skupaj že vrsto let, se vsako sezono uvršča v sam vrh slovenskega rokometa in trenerja Uroša Šparla smo povprašali, kaj je tisto ki ekipo dela tako odlično: »Definitivno je to moč, ki jo imajo fantje! Že tretje leto zaporedoma so se uvrstili med najboljše štiri v državi, enkrat postali državni prvaki, drugič bili četrti, letos pa osvojili odlično drugo mesto, kar je ogromen uspeh in odraz prevzemanja odgovornosti. Fantje so zelo uspešni in iz leta v leto dokazujejo, da so za uspeh odgovorni. Kot njihov trener sem na to izredno ponosen in si štejem v čast, da lahko delam s tako čudovito ekipo. Vsak izmed teh čudovitih fantov ima cilj, ki ga žene in zadovoljuje na poti do njegovega uspeha. Njihovi ideali so čisto preprosti, niso materialni; to so vera, prijateljstvo, igra, sproščenost, delo in trud, predvsem pa mladost in želja. Pri njih stvari delujejo čisto preprosto, kot nematerialna moč. Čez petdeset let ne bo več pomembno, kaj se je ta vikend, ko smo dobili najboljše štiri v državi, dogajalo in zgodilo. Svet bo popolnoma drugačen in zagotovo za odtenek boljši zaradi teh izjemnih fantov, ki znajo že danes biti uspešni in prevzemati odgovornost ter imajo moč.«

Članska ekipa si je, pod vodstvom mladega in domačega rokometnega strokovnjaka Aleksandra Polaka, v prejšnji sezoni zagotovila igranje v slovenski rokometni eliti. Tako ste navijači lahko v tej sezoni spremljali tekme proti ekipam, ki so slovenske barve branile v evropskih rokometnih tekmovanjih (RK Celje Pivovarna Laško, RK Gorenje Velenje, RD Koper, RD RIKO Ribnica,…). Čeprav fantom cilja (obstanek v prvem kakovostnem razredu slovenskega rokometnega tekmovanja) ni uspelo realizirati, so vseeno dosegli nov zgodovinski uspeh. V mesecu marcu so si namreč priigrali

 

igranje na zaključnem turnirju najboljših štirih ekip v pokalnem tekmovanju. V mesecu maju so tako v Novem mestu zastopali ivanške barve in se v polfinalu pomerili proti ekipi MRK Krka Novo mesto. Žal so bili domačini boljši in tako je kapetana Simona Stoparja in soigralce čakal boj za 3. mesto. Na tem dvoboju so bili boljši serijski pokalni prvaki RK Celje Pivovarna Laško in našim fantom je pripadlo 4. mesto v pokalu Slovenije za sezono 2018/19. Vsekakor nov izjemen uspeh za ivanški klub.

Članska ekipa je sicer v ligi NLB (prva slovenska rokometna liga) osvojila 12. mesto in jo v prihodnji sezoni čaka nastopanje v 1.B slovenski rokometni ligi (drugi kakovostni razred). Kljub izpadu pa izredno veseli dejstvo, da so bile dvorane na večini tekem sezone povsem polne, kar je pokazatelj da je rokomet doma v občini Ivančna Gorica in ste navijači željni rokometnih dogodkov.

Zgornja dva uspeha pa so dopolnili SVIŠevi mladinci (vodi jih trener Simon Stopar), ki so si potrdili igranje med slovensko mladinsko rokometno elito, in sicer že tretjo sezono zapored. Mladinski rokometaši, ki jih v prihodnjih sezonah čaka vse več in več igranja za člansko ekipo, so osvojili končno 9. mesto v Sloveniji.

Predsednik RK SVIŠ Ivančna Gorica, Marjan Potokar, je vesel uspehov vseh kategorij ivanškega kluba in je po končani sezoni takole strnil misli: »Za nami je še ena sezona in tudi ta zelo uspešna. Naključen opazovalec bi sicer dejal, da zaradi izpada članske ekipe iz najelitnejšega tekmovanja ni tako, a se moti. To pa lahko potrdite tudi številni navijači, ki ste množično podpirali vse naše ekipe, tako v domači dvorani kot tudi v gosteh. Članska ekipa pa je na nekaj tekmah pokazala izjemne predstave, prav tako z uvrstitvijo na finalni turnir pokalnega tekmovanja, kar je potrdila tudi strokovna javnost. Z nastopi mladih igralcev na posameznih članskih tekmah razmišljamo tudi naprej. Saj želimo prvo ligo še igrati v prihodnosti. Nasploh pa so bile mlade ekipe zelo uspešne. Starejši dečki B so osvojili drugo mesto, kadeti sedmo ter mladinci deveto mesto in si zagotovili prvo mladinsko ligo tudi v naslednji sezoni. Vsi ti uspehi so plod ušesnega trenerskega domačega kadra, ki je v sodelovanju s peščico klubskih zanesenjakov uspešno zastavil delo. Za podporo moram pohvaliti starše, lokalno skupnost, donatorje in tiste sponzorje, ki v nas vidijo nekaj več. Brez sodelovanja tudi uspehov ni. Hvala vsem.«

Rezultati RK SVIŠ Ivančna Gorica v sezoni 2018/19:
ČLANI
– 12. mesto v prvi ligi in 4. mesto v pokalu Slovenije
MLADINCI – 9. mesto v prvi ligi
KADETI
– 7. mesto (združena ekipa s ŠRD Škofljica Pekarna Pečjak)
STAREJŠI DEČKI A
– 9. do 12. mesto
STAREJŠI DEČKI B
– 2. mesto
MLAJŠI DEČKI A
– 20. do 22. mesto
MLAJŠI DEČKI B – 17. do 20. mesto
MLAJŠI DEČKI A – ne igrajo na rezultat


Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi