Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Na Gradišču najhitrejša Barbara Trunkelj in ......


ŠPORT, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
24.09.2013      12:01
A A

Na Gradišču najhitrejša Barbara Trunkelj in Boštjan HrovatDeli:

V nedeljo je v organizaciji Planinskega društva Šentvid pri Stični potekal že 15. Tek po Lavričevi poti s startom na izletniški točki Gradišče nad Stično, ki se ga je udeležilo 166 udeležencev. Tek je potekal v okviru akcije Slovenija teče – olimpijski teki 2013 in za Dolenjski pokal. Obenem pa je potekalo tudi državno prvenstvo v teku Telekom Slovenije. 


Po Lavričevi poti se je na 10 kilometrsko progo pomerilo 125 tekačev in tekačic, 41 rekreativcev in otrok pa se je pomerilo na 3 km, 1000 m, 660 m in 330 metrov. Absolutna zmagovalca po kolovoznih in gozdnih poteh na 10 kilometrov, sta bila najhitrejša Barbara Trunkelj iz Znojil pri Krki ter Hrovat Boštjan iz kluba THB Begunje. Prav slednji je večkratni zmagovalec pokala in priznan gorski tekač, ki se je po daljšem premoru spet vrnil na tekmo za pokal Dolenjskega lista. Posebno nagrado je prejel tudi najstarejši udeleženecJanez Širovnik iz kluba Gorenjski glas, ki se je teka na Gradišču udeležil že petnajsto leto zapored. 

Po končanih tekih so organizatorji vse prisotne postregli s toplim obrokom, nato pa je sledila podelitev priznanj in nagrad, ki jih je podelil podžupan Občine Ivančna Gorica, Tomaž Smole. Organizator je tudi letos presenetil z unikatno izdelanimi medaljami oz. pokali v podobi blagovne znamke občine Prijetno domače. Poleg tega so pripravili veliko število praktičnih nagrad za žrebanje in dobro poskrbeli za vseh 166 aktivnih udeležencev prireditve. 

ABSOLUTNI ZMAGOVALCI NA 10 km:
1. Hrovat Boštjan THB Begunje 37 min, 30 sek 
2. Habjan Toni AD Hitrost 37:59
3. Vidmar Bojan DTP Trebnje 38:20

ABSOLUTNE ZMAGOVALKE NA 10 km:

1. Trunkelj Barbara SSJJ Ivančna Gorica 44 min, 42 sek
2. Plahuta Marta AK Radeče 49:48
3. Gregorc Anita STS-Telekom SLO 51:02


Vir (tekst in foto): http://www.ivancna-gorica.si/aktualno/?id=1019


Rezultati na: http://www.drustvo-marathon.si/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!