Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 19.08.2017

delno oblačno
Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno. Krajevne padavine, predvsem plohe in nevihte bodo do noči od zahoda postopno zajele vso Slovenijo. Zapihal bo severovzhodni veter. Temperature bodo od 20 do 27, ob morju in v Beli krajini še do okoli 30 stopinj C.
15°C | 26°C
nedelja, 20.08.2017
15°C | 26°C
ponedeljek, 21.08.2017
11°C | 25°C
torek, 22.08.2017
10°C | 26°C
sreda, 23.08.2017
13°C | 28°C
Opozorila
Sobota, 19.8.2017 ob 16h
Zvečer in ponoči lahko predvsem na Primorskem ob prehodu hladne fronte nastanejo krajevna neurja. Pojavijo se lahko močne nevihte z nalivi in sunki vetra.
15°C
26°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Izrezovanje buč v Mestnem koplaiišču Višnja ......


OBVESTILA

| |
30.10.2013      8:53
A A

Izrezovanje buč v Mestnem koplaiišču Višnja GoraDeli:

Noč čarovnic - novodobno, uvoženo praznovanje se je počasi prijelo tudi pri nas. Veselje nad izrezanimi bučami, ki v soju svetlobe mečejo zanimive, grozljive sence, imajo še posebej otroci, ki jih vabijo v četrtek, 31. oktobra 2013 od 9. do 12. ure na ustvarjalno delavnico izrezovanja buč v Mestno kopališče Višnja Gora. Na delavnico naj s seboj prinesejo buče, za ostalo pa bodo poskrbeli tam. Medtem ko bodo otroci ustvarjali, prisotnost staršev ni potrebna.

Za praznik čarovnic so na Mestnem kopališču Višnja Gora pripravili posebno akcijsko ponudbo za starše, ki bodo čakali otroke  Good Morning Halloween (kava+cedevita+rogljiček le za 2 evra, kakav ali čaj po 1 evro). 

 

"Noč čarovnic z našimi tradicijami nima nobene zveze. Izvira iz starih keltskih tradicij, potem pa je prišla z naseljenci v Ameriko, tam dobila marketinško vsebino in se v takšni obliki vrnila v Evropo," pojasnjuje etnolog Janez Bogataj. 


V Wikipediji pa piše: Noč čarovnic (znana tudi po angleškem izrazu Halloween) je praznik, ki ga predvsem v Zahodnem svetu obeležujejo v noči iz 31. oktobra na 1. november.V resnici predstavlja okrajšavo za »All Hallow's Eve oziroma Hallow Eve (Večer vseh svetih oziroma Večer pred vsemi svetimi).
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!