Logo MojaObčina.si
DANES
9°C
3°C
JUTRI
9°C
10°C
Oceni objavo

Županov sprejem mednarodne izmenjave učencev iz pobratene občine Hirschaid

Župan Dušan Strnad je že tradicionalno sprejel učence iz nemške pobratene občine Hirschaid, ki v teh dneh domujejo pri vrstnikih – učencih iz Osnovne šole Stična in Osnovne šole Zagradec ter dijakih Srednje šole Josipa Jurčiča Ivančna Gorica.

V nagovoru je župan učencem povedal, da jim bo izmenjava koristila pri poznavanju navad tujih narodov, pri odkrivanju lepot Slovenije in Občine Ivančna Gorica ter pri spletanju nadaljnjih skupnih prijateljstev. Sprejemu se je pridružil tudi podžupan Tomaž Smole.

Učenci iz Realschule Hirschaid so na izmenjavo k sovrstnikih prispeli v ponedeljek. V torek so si poleg sprejema pri županu ogledali Osnovno šolo Zagradec in glavno mesto Ljubljana. V sredo je sledil izlet na slovensko obalo in sicer v Portorož, Piran in Koper. V četrtek se bodo udeležili delavnic po šolah, odhod pa sledi v petek dopoldan.

Oglejte si tudi