Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

pretežno jasno
Zvečer bo zmerno do pretežno oblačno, predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Krepil se bo jugozahodni veter.
13°C | 20°C
torek, 25.09.2018
5°C | 17°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
2°C | 21°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 18h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
13°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Vrtec Polžek z edinstveno sobo v Sloveniji


OBČINSKE

| |
19.02.2018      00:00
A A

Vrtec Polžek z edinstveno sobo v SlovenijiDeli:
Vrtec Polžek v Višnji Gori je v tem šolskem letu bogatejši za obnovljeno kuhinjo, kotlovnico, otroške sanitarije in senzorno sobo za otroke s posebnimi potrebami. Simbolična otvoritev in ogled obnovljenih prostorov s kulturnim programom je potekala minuli petek v dopoldanskih urah.
Pred ogledom novih pridobitev so se gostom, staršem ter babicam in dedkom s pevskimi in plesnimi točkami predstavili najmlajši otroci iz višnjanskega vrtca. Zbrane pa sta nagovorila še ravnateljica Vrtca Ivančna Gorica Branka Kovaček in župan Občine Ivančna Gorica Dušan Strnad. Slednji je dejal, da so te pridobitve, ki so predane namenu, zadnje v fazi prenove in dozidave vrtca Polžek. »Lahko rečemo, da je vrtec dokončno opremljen tako, da delavci in naši najmlajši uživajo pri svojem delu. Občina Ivančna Gorica se je tako po dozidavi prizidka k vrtcu pred štirimi leti, lotila še prenove starega dela vrtca, ki ima zdaj novo sodobno kuhinjo, prenovljene sanitarije in spremenjen način ogrevanja«, je še dodal Strnad. Povedal je, da je senzorna soba in vse ostalo plod idej vrtca, ki jim občina skuša slediti. Naslednjo večjo potrebo po investiranju v vrtčevsko vzgojo pa vidi v Šentvidu pri Stični.
Po besedah ravnateljice Vrtca Ivančna Gorica, se v višnjanskem vrtcu najbolj veselijo senzorne sobe, ki je edinstven primer v Sloveniji. Soba je prvenstveno namenjena otrokom s posebnimi potrebami in navsezadnje vsem ostalim predšolskim otrokom. Ta soba sledi konceptu, ki temelji na sproščenem zaznavanju v prijetnem in udobnem okolju. Za vodstvo vrtca kot pedagoge je to velika dodana vrednost, da otrokom lahko omogočajo dobre bivalne pogoje. Po besedah specialne pedagoginje Petre Kuplenk, pri otrocih spodbujajo različne čutne dražljaje kot so vid, vonj, okus, sluh, tip, gibanje, motoriko in ravnotežje v prostoru.
V senzorni sobi se nahajajo različni pripomočki, ki omogočajo aktivno vključevanje otroka in pa tudi mirnejši prostor za počitek in sprostitev. Na razpolago imajo različne taktilne igrače, zvočne, svetlobne, vizualne in glasbene pripomočke. V sprostitvene namene pa so otrokom na razpolago masažna in grelna blazina, vodni stolp ter zavesa iz optičnih vlaken, torej še več kot dovoljuje normativ. Naj še dodamo da je ta vrtec trenutno eden najbolje opremljenih vrtcev.

Fotogalerija >>


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Ivančna Gorica
Občina Ivančna Gorica
SOKOLSKA ULICA 8
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
September 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.09.2018 | Šport
DRŽAVNO PRVENSTVO V MOTOKROSU
29.09.2018 | Družabni dogodki
Aviratek 2018
23.09.2018 | Šport
DRŽAVNO PRVENSTVO V MOTOKROSU
29.09.2018 | Družabni dogodki
Aviratek 2018

Bodite prvi pri oddaji mnenja.