Logo MojaObčina.si

Ivančna Gorica

JUTRI
12°C
4°C
NED.
11°C
-0°C
1125

VIDEO: O letu, posvečenemu rojaku Josipu Jurčiču

Leto 2021 je zaznamovano s številnimi okroglimi obletnicami iz življenja Josipa Jurčiča. Tako bo letos minilo 160 let, odkar je napisal Pripovedko o beli kači, 150 let, odkar je nastopil kot glavni urednik pri časniku Slovenski narod, 140 let od začetka izhajanja Ljubljanskega zvona, ki ga je zasnoval skupaj s Tavčarjem, Levcem in Kersnikom, in prav toliko let od njegove smrti. Zato to leto v Sloveniji obeležujemo Jurčičevo leto.
Vabimo vas k ogledu prispevka iz Jurčičeve domačije, ki ga je posnela novomeška Televizija Vaš kanal. O aktivnosti v Jurčičevem letu so spregovorile Martina Hrovat, podžupanja Občine Ivančna Gorica, Maja Lampret, direktorica Zavoda Prijetno domače in Ksenija Medved, vodja Knjižnice Ivančna Gorica.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi