Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

pretežno jasno
Danes bo povečini sončno, zjutraj bo po nekaterih kotlinah in dolinah megla. Popoldne v hribovitem svetu ni povsem izključena kakšna kratkotrajna ploha ali nevihta. V Vipavski dolini in na Krasu bo prehodno pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 28, na Primorskem do 30 °C.
15°C | 27°C
petek, 19.09.2018
15°C | 28°C
sobota, 21.09.2018
14°C | 30°C
nedelja, 22.09.2018
15°C | 20°C
ponedeljek, 23.09.2018
13°C | 21°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
27°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

V ŽIVO: Jubilejni 25. Pohod po Jurčičevi poti...


OBČINSKE

| |
03.03.2018      00:00
A A

V ŽIVO: Jubilejni 25. Pohod po Jurčičevi potiDeli:
Danes v občini Ivančna Gorica poteka jubilejni 25. Pohod po Jurčičevi poti, s katerim se Jurčičevi rojaki in vsi Slovenci spominjamo bogatega ustvarjalnega opusa, ki ga nam je Jurčič zapustil. Tudi letos so se v sodelovanju s Slovenskimi železnicami številni pohodniki na izhodišče v Višnjo Goro, iz smeri Ljubljane in Novega mesta, pripeljali z brezplačnim izrednim vlakom Prijetno domače.
Udeleženci današnjega pohoda se na pot podajajo iz starega mestnega jedra Višnje Gore, kjer lahko prvo žigosanje pohodniških kartončkov opravijo vse do 10. ure dopoldan. Za dobrodošlico igra stiška godba, v Mestni hiši pa je za obiskovalce na voljo ogled likovna razstava KD likovnikov Ferda Vesela Šentvid pri Stični na temo najbolj marljive čebele na svetu »Kranjske čebele«, ki se je »rodila prav v Višnji Gori.

Tudi letos vrsto novosti na pohoduOsrednja tema letošnjega, jubilejnega pohoda je prvi slovenski roman Deseti brat. Organizatorji so v sodelovanju s knjižnico Ivančna Gorica pripravili bogat spremljevalni program. Pospremili ga bodo z literarnim nagradnim kvizom, namiznim gledališčem v Krjavljevi koči, literarno sobo pobega (escape room) za osnovnošolce, druženjem in nagradnim sebkanjem (selfiji) z literarnimi junaki iz romana Deseti brat. Na cilju pa je obiskovalcem fotografska razstava ob 25-letnici pohoda.

Za dobro voljo bodo ob zaključku pohoda poskrbeli številni glasbeni ustvarjalci iz občine Ivančna Gorica, nepogrešljiva stiška godba, ansambel Ceglar in glasbeni nastop pevke in Ambasadorke Občine Ivančna Gorica Nine Pušlar. Pohodnike bo slavnostno nagovoril predsednik Državnega sveta Republike Slovenije, Alojz Kovšca. Manjkala pa ne bo tudi bogata ponudba domačih izdelkov na stojnicah in še kaj se bo našlo.

Pohodnikom je Jurčičeva pot na voljo v krajši in daljši različici. Krajša pot pohodnike pelje od Višnje Gore neposredno na Muljavo, daljša pa se v vasi Oslica odcepi in pelje pohodnike najprej na Krko in nato na cilj na Muljavi. Prav na poti proti Krki, si lahko pohodniki ogledajo prizorišča snemanja priljubljene slovenske nadaljevanke Reka ljubezni in brezplačno vstopijo v podzemni svet Krške jame.

Fotogalerija v živo >>


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Ivančna Gorica
Občina Ivančna Gorica
SOKOLSKA ULICA 8
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
September 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.09.2018
Danes ni dogodkov.
29.09.2018 | Družabni dogodki
Aviratek 2018
22.09.2018 | Šport
3. krog NLB lige: RK SVIŠ - RD Loka
29.09.2018 | Družabni dogodki
Aviratek 2018

Bodite prvi pri oddaji mnenja.