Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.08.2018

jasno
Zvečer se bo povsod razjasnilo, ponoči bo precej jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 33°C
sreda, 20.08.2018
17°C | 33°C
četrtek, 22.08.2018
18°C | 33°C
petek, 23.08.2018
18°C | 34°C
sobota, 24.08.2018
17°C | 33°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
33°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

V zahvalo gasilcem in krajanom podaril ......


OBČINSKE

| |
22.08.2017      9:44
A A

V zahvalo gasilcem in krajanom podaril defibrilatorDeli:
»Hvaležnost je izraz srca, ki je pozorno in odprto. Hvaležen človek vidi jasneje; zna se veseliti, odkriva in potrjuje vrednost tistega, kar mu je dano, sprejema ljudi in ceni njihovo vrednost«, je bilo v uvodu svete maše slišati na žegnanjsko nedeljo v Dobu pri Šentvidu, ki je bila še posebej zaznamovana s hvaležnostjo.
12. 12. 2012 smo poročali, da je v Podborštu v Krajevni skupnosti Dob pri Šentvidu zagorelo v stanovanjski hiši družine Pšajd. Gasilci iz Doba, kot tudi ostala sosednja prostovoljna gasilska društva, so družini takrat nesebično pomagali. Ko je predstavnik družine Stane Pšajd na občnem zboru izvedel, da bodo gasilci iz PGD Dob organizirali dobrodelno prireditev za nakup defibrilatorja, je predlagal da ga v celoti financira sam. Tako je v znak hvaležnosti, 2. julija po maši v Dobu, predsedniku PGD Dob predal defibrilator.

Prenosna elektronska naprava, ki je sposobna zaznati zastoj srca pri človeku in s pomočjo električnega sunka lahko srce ponovno požene ter s tem reši življenje, je nameščena v posebni omari pri hiši Mateje in Dušana Verbiča v Podborštu.
Za gasilce je bilo to veliko priznanje za opravljeno delo in ponovno dokaz, da se splača slediti geslu, ki so ga predniki zapisali na pročelje gasilnega doma »Bogu v čast in bližnjemu v pomoč«.

Krajani Doba pa bodo na zadnjo nedeljo v avgustu (27.8.) pripravili tradicionalno prireditev, Dan nogometa in dobre volje, kjer bodo zbirali dobrodelna sredstva za nakup še enega defibrilatorja, ki pa bo nameščen na pročelju gasilskega doma.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Ivančna Gorica
Občina Ivančna Gorica
SOKOLSKA ULICA 8
Tel:

Bodite prvi pri oddaji mnenja.