Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

oblačno
Zvečer in v prvem delu noči se bodo še pojavljale krajevne plohe in nevihte, nekatere bodo lahko močnejše. V drugi polovici noči se bo vreme prehodno umirilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 26°C
torek, 23.07.2018
18°C | 29°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 29°C
četrtek, 25.07.2018
16°C | 29°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 16h
Do sredine noči na nedeljo bodo možna krajevna neurja.
17°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

V Višnji Gori nastaja Čebelji gaj


OBČINSKE

| |
05.04.2018      00:00
A A

V Višnji Gori nastaja Čebelji gajDeli:
Občina Ivančna Gorica je v teh dneh začela z ureditvenimi deli za postavitev učnega čebelnjaka ob nekdanjem asfaltnem športnem igrišču v Višnji Gori. Poleg čebelnjaka se ureja tudi bližnja okolica, ki bo zasajena z medovitimi rastlinami in bo predstavljala pravi čebelji gaj.
Učni čebelnjak bo tudi po zaslugi Čebelarske zveze Slovenije in donatorja SID banke, postavljen v neposredni bližini starega mestnega jedra Višnje Gore. Izdelan bo iz masivnega lesa v velikosti 4 x 5 metrov, v katerem bo 20 panjev v barvni podobi donatorja. Panjske končnice na pročelju čebelnjaka pa pripravljajo učenci Osnovne šole Stična. S čebelnjakom bosta upravljala domača čebelarja iz Višnje Gore.
Ureditvena dela so del priprav na praznovanje Svetovnega dne čebel in 540-letnice pridobitve mestnih pravic Višnje Gore. Otvoritev bo potekala v četrtek, 10. maja 2018, ob 18. uri pri učnem čebelnjaku. Dober teden kasneje, 18. maja, pa bo v starem mestnem jedru odprto obeležje Kranjski čebeli sivki, ki izvira iz bližnjega gradu Podsmreka.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!