Logo MojaObčina.si

Ivančna Gorica

JUTRI
2°C
-5°C
PON.
0°C
-2°C
Deli
423

V Šentvidu pri Stični praznujejo 1000-letnico župnije

Župnija Šentvid pri Stični v letu 2017 obeležuje častitljivi jubilej, 1000 let obstoja. Župnijska skupnost se že vse leto pripravlja na praznovanje tega jubileja. Ob tej priložnosti je nastala tudi obsežna monografija, ki predstavlja tisočletno obdobje obstoja in delovanja župnije v Šentvidu pri Stični. Vrhunec praznovanja pa bo slovesna sveta maša, ki jo bo daroval kardinal dr. Franc Rode.
Župnijski sodelavci z župnikom g. Izidorjem Grošljem so pripravili v sklopu praznovanja jubileja niz dogodkov, katerih vrhunec bo potekal prihajajoči konec tedna, 9. in 10. septembra 2017.

V soboto 9. septembra ob 20. uri bo v dvorani župnijskega doma predstavitev monografije Šentviško tisočletje, s katero želi župnija širši javnosti predstaviti bogato zgodovino in življenje šentviške župnije od njenih najzgodnejših srednjeveških začetkov do danes. Predstavitev znanstvene monografije, bo spremljal program domačih zborov in ustvarjalcev, ob tej priložnosti pa bo odprta tudi priložnostna razstava.

Praznovanje jubileja bo sklenjeno v nedeljo, 10. septembra 2017 ob 14. uri, ko bo slovesno sveto mašo v župnijski cerkvi svetega Vida daroval, kardinal dr. Franc Rode.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!