Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.04.2018

jasno
Danes bo večinoma jasno, popoldne bo na severu države nastalo nekaj kopaste oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 29, na obali malo nad 20 °C.
10°C | 28°C
ponedeljek, 23.04.2018
10°C | 27°C
torek, 24.04.2018
12°C | 25°C
sreda, 25.04.2018
11°C | 26°C
četrtek, 26.04.2018
11°C | 26°C
Opozorila
Nedelja, 22.4.2018 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
28°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

V Šentvidu pri Stični je potekala območna ......


OBČINSKE

| |
20.02.2018      00:00
A A

V Šentvidu pri Stični je potekala območna revija pevskih zborovDeli:
V petek, 16. februarja 2018, je v avli OŠ Ferda Vesela v Šentvidu pri Stični potekal drugi del letošnje območne revije odraslih pevskih zborov in malih pevskih skupin. Na pevski reviji, ki poteka v organizaciji Javnega sklada Republike Slovenije za kulturne dejavnosti – Območna izpostava Ivančna Gorica, se je javnosti predstavilo 15 pevskih zasedb.
»Šentvid pri Stični je dom slovenskega petja, saj letos prirejamo že 49. Tabor slovenskih pevskih zborov«, je zbrane uvodoma nagovoril župan Dušan Strnad in vse prisotne pevske zbore že vnaprej povabil, da si pridružijo zborovskemu petju, ki poteka vsako tretjo nedeljo v juniju. V nagovoru je pohvalil organizatorja Javni sklad RS za kulturne dejavnosti, ki že vrsto let skrbi, da se nadaljuje kulturna tradicija treh sosednjih občin Ivančna Gorica, Grosuplje in Dobrepolje. Vsem nastopajočim skupinam je zaželel uspešen nastop, poslušalcem pa prijetno poslušanje.
Na reviji v Šentvidu pri Stični se je kot prva na odru šolske avle predstavila Vokalna skupina Šentviški slavčki, za njim pa so se zvrstili še Ženski pevski zbor Harmonija, Mešani pevski zbor Zborallica, Moški pevski zbor Vidovo, Ženski pevski zbor Vidovo, Ženska vokalna skupina Brinke, Moški pevski zbor Ambrus, Mešani pevski zbor Sončni žarek, Ženski pevski zbor Magdalena, Mešani pevski zbor Ambrus, Ženski pevski zbor Biser Grosuplje, Chorus Sitticensis, Moški pevski zbor Šmarje-Sap, Glasbena skupina Amabile, Moški pevski zbor Dob in Mladinski pevski zbor Brevis iz Grosuplja.

Kot novost letošnje revije pa so ob zaključku skupaj zapeli vsi zbori, pod taktirko zborovodje in organista Gregorja Klančiča, ki je tudi strokovno spremljal revijo.

Fotogalerija >>


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!