Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, zjutraj se bo dež od vzhoda razširil nad osrednji del države, vmes bo tudi kakšna nevihta. Na zahodu bo ostalo večinoma suho. Zjutraj bo zapihal veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, ob morju okoli 19 °C.
18°C | 28°C
torek, 24.07.2018
17°C | 29°C
sreda, 25.07.2018
17°C | 31°C
četrtek, 26.07.2018
18°C | 29°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

V Ivančni Gorici najmodernejše komunalno ......


OBČINSKE

| |
14.09.2017      00:00
A A

V Ivančni Gorici najmodernejše komunalno vozilo Mercedes – BenzDeli:
V minulem tednu je Javno komunalno podjetje Grosuplje imelo na testiranju najmodernejše komunalno vozilo Mercedes – Benz ECONIC v izvedbi NGT s pogonom na zemeljski plin, ki ponuja optimalne rešitve v skladu z vedno večjimi zahtevami po učinkovitosti, gospodarnosti in okoljski sprejemljivosti.
V času testiranja od 6. – 11. septembra je vodstvo grosupeljske komunale obiskalo tudi občino Ivančna Gorica, kjer si je vozilo ogledal podžupan Tomaž Smole, ki je bil nad zmogljivostjo vozila več kot navdušen. Veliko zanimanja je bilo opaziti tudi med mimoidočimi občani.
Varnost je osnovna misel inženirjev Mercedes-Benz
Večji delež voženj delavcev je opravljen v kabini in manjši na zadnji stopnici kar posledično veča varnost delavcev. Obenem pa nižji položaj voznika in velike steklene površine omogočajo večjo preglednost brez mrtvih kotov, ki povečujejo varnost pešcev in kolesarjev. Za dodatno varnost je poskrbljeno z vgrajenimi elektronskimi asistenčnimi sistemi (sistem za samodejno zaviranje, sistem za opozarjanje pred zapuščanjem voznega pasu, vzvratna kamera...), s katerimi je voznik občutno razbremenjen in lahko ublaži veliko nevarnih situacij ali se jih v nekaterih primerih celo povsem izogne.

S številnimi tehničnimi ukrepi vozilo ECONIC v izvedbi NGT s pogonom na zemeljski plin svoje naloge opravlja izjemno gospodarno, ekonomsko učinkovito, z nizko porabo in nizkimi stroški delovanja v celotnem obdobju uporabe. Dodatna prednost se pokaže v možnosti uporabe doma pridobljenega bioplina. V celotnem opisu pa ne smemo zanemariti nižje emisije hrupa, tišje delovanje motorja ter daleč pod najstrožjimi zakonskimi omejitvami, nižje emisije trdnih delcev in ostalih škodljivih snovi. V primeru uporabe bioplina tudi brez ogljičnega odtisa oziroma CO2 nevtralno.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!