Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

delno oblačno
Od severozahoda se bo povsod zjasnilo, popoldne bo večinoma sončno. Pihal bo severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 19, na Primorskem okoli 22 °C.
13°C | 18°C
torek, 25.09.2018
4°C | 16°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
3°C | 20°C
petek, 28.09.2018
6°C | 22°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.9.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
18°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

V Ivančni Gorici najmodernejše komunalno ......


OBČINSKE

| |
14.09.2017      00:00
A A

V Ivančni Gorici najmodernejše komunalno vozilo Mercedes – BenzDeli:
V minulem tednu je Javno komunalno podjetje Grosuplje imelo na testiranju najmodernejše komunalno vozilo Mercedes – Benz ECONIC v izvedbi NGT s pogonom na zemeljski plin, ki ponuja optimalne rešitve v skladu z vedno večjimi zahtevami po učinkovitosti, gospodarnosti in okoljski sprejemljivosti.
V času testiranja od 6. – 11. septembra je vodstvo grosupeljske komunale obiskalo tudi občino Ivančna Gorica, kjer si je vozilo ogledal podžupan Tomaž Smole, ki je bil nad zmogljivostjo vozila več kot navdušen. Veliko zanimanja je bilo opaziti tudi med mimoidočimi občani.
Varnost je osnovna misel inženirjev Mercedes-Benz
Večji delež voženj delavcev je opravljen v kabini in manjši na zadnji stopnici kar posledično veča varnost delavcev. Obenem pa nižji položaj voznika in velike steklene površine omogočajo večjo preglednost brez mrtvih kotov, ki povečujejo varnost pešcev in kolesarjev. Za dodatno varnost je poskrbljeno z vgrajenimi elektronskimi asistenčnimi sistemi (sistem za samodejno zaviranje, sistem za opozarjanje pred zapuščanjem voznega pasu, vzvratna kamera...), s katerimi je voznik občutno razbremenjen in lahko ublaži veliko nevarnih situacij ali se jih v nekaterih primerih celo povsem izogne.

S številnimi tehničnimi ukrepi vozilo ECONIC v izvedbi NGT s pogonom na zemeljski plin svoje naloge opravlja izjemno gospodarno, ekonomsko učinkovito, z nizko porabo in nizkimi stroški delovanja v celotnem obdobju uporabe. Dodatna prednost se pokaže v možnosti uporabe doma pridobljenega bioplina. V celotnem opisu pa ne smemo zanemariti nižje emisije hrupa, tišje delovanje motorja ter daleč pod najstrožjimi zakonskimi omejitvami, nižje emisije trdnih delcev in ostalih škodljivih snovi. V primeru uporabe bioplina tudi brez ogljičnega odtisa oziroma CO2 nevtralno.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Ivančna Gorica
Občina Ivančna Gorica
SOKOLSKA ULICA 8
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
September 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.09.2018
Danes ni dogodkov.
29.09.2018 | Družabni dogodki
Aviratek 2018
29.09.2018 | Družabni dogodki
Aviratek 2018

Bodite prvi pri oddaji mnenja.